Неділя

19.05.2019

23:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Працюємо у віяннях нового часу
Напередодні професійного свята працівників телебачення, радіо та зв’язку я зустрівся із начальником цеху телекомунікаційних послуг №1 Рівненської філії ПАТ «Укртелеком» Василем Петруком і попросив його розповісти про роботу очолюваного ним колективу.

– Розвиток комунікацій і зв’язку завжди був важливим явищем у становленні та розбудові суспільства, запорукою його інтелектуальної та технологічної могутності. Сьогодні завдяки успіхам науково-технічного прогресу інформаційний ресурс набув вирішального впливу на подальше просування людства до вершин цивілізованості та прогресу. Не оминув цей процес і Острожчину, на теренах якої працюємо ми – працівники цеху телекомунікаційних послуг №1 Рівненської філії ПАТ «Укртелеком». З упевненістю можу сказати, що ми намагаємось працювати у віяннях нового часу. На наших очах відходять у минуле застарілі засоби зв’язку, такі як телеграф, проводове радіомовлення, а на зміну їм уже прийшли нові сучасні: мобільний телефонний зв’язок з можливістю підключення Інтернету; підключення до мережі Інтернет по звичайній телефонній лінії за технологією АDSL.

Всі ці нові послуги разом із традиційними надає цех ТП №1 в нашому місті та селі Оженин. Планується до кінця року встановити майданчик широкосмугового доступу до Інтернету в селі Грем’яче. Слід відзначити, що з червня 2011 року наше підприємство стало приватним і дещо змінилася його структура в районі. Зокрема, виділено певні напрямки роботи: технічна експлуатація засобів зв’язку та продажу послуг споживачам масового ­сектору.

– Василю Якимовичу, Ви згадували про проводове радіомовлення. Невже воно безповоротно відійшло у минуле?

– Всі ми ще пам’ятаємо трансляції передач міського і районного радіомовлення. Та часи міняються і, на жаль, не завжди в кращу сторону. Віднедавна спочатку міське, а потім і районне радіомовлення перестали існувати. Влада міста і району, на жаль, не змогли знайти коштів на продовження ліцензій та утримання лише одного радіожурналіста. Зникнення з ефіру передач місцевого радіомовлення стало важким ударом по майбутньому проводового радіомовлення. Після того став помітний ще більший відтік користувачів радіоточок. Люди самі винесли вирок цьому виду послуг. Ми готові відновити лінії зв’язку, транслювати радіопередачі, але необхідно, щоб люди, місцева влада цього бажали. При малій кількості користувачів цей вид послуг є нерентабельним і приречений на зникнення. Люди старшого покоління ще й нині із задоволенням слухають радіопередачі, які ми, по суті, транслюємо собі у збиток.­

– З якими проблемами стикаються нині зв’язківці?

– Проблем, як і в кожній галузі народного господарства, нині і у нас вистачає. Це неминуча оптимізація виробництва та перепрофілювання спеціальностей окремих фахівців на інші. Для молоді це легко, а ось для людей передпенсійного віку надзвичайно важко. Турбують нас часті порушення мешканцями міста і району Правил охорони ліній зв’язку при проведенні земляних робіт, обрізанні дерев. Громадяни, фізичні та юридичні особи проводять ці роботи без погодження з нами. Часто це призводить до пошкодження наших комунікацій, значних матеріальних збитків.

Користуючись нагодою, щиро вітаю з професійним святом усіх тих працівників, хто своєю невтомною працею у сфері радіо, телебачення і зв’язку сьогодні і в минулому забезпечує і забезпечував мешканців нашого краю можливістю легко спілкуватися з цілим світом. Сьогодні важко знайти людину, яка б не користувалася послугами людей, які цими днями відзначають своє професійне свято. Тож шлю свої щирі вітання тим, хто користується телефонним зв’язком, Інтернетом, слухає радіо, телеглядачам. Бажаю, перш за все, міцного здоров’я, благополуччя і комфортного життя в сучасному інформаційному суспільстві.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 472 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]