Неділя

21.04.2019

21:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Працюють над розробкою генплану міста

Наша газета вже кілька разів на своїх шпальтах писала про те, що відсутність генерального плану міста суттєво гальмує розвиток Острога. І ось проблему почали вирішувати.  

Перший заступник міського голови Віталій Ундір розповів, що питання розроблення нового генерального плану виникла у зв’язку з тим, що термін дії попереднього, розробленого Львівським філіалом Українського державного інституту проектування міст ще у 1973 році, вичерпано і місту необхідна нова проектна містобудівна документація. Крім того, у січні 2013 року набрали чинності частини третя та четверта статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Набуття чинності цих норм передбачає, що у разі відсутності плану зонування або детального плану території передача (надання) земельних ділянок із земель державної та комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детального плану території. За відсутності такої містобудівної документації така заборона практично зупинила надання земельних ділянок, зміну їх цільового призначення для містобудівних потреб.

За словами Віталія Олександровича, великою проблемою, яка заважає створити генплан міста є те, що держказначейство не здійснює платежів за виконані роботи. Але нещодавно з спеціалізованим закладом – Державним інститутом проектування міст (Діпромісто) вдалося домовитися, що кошти за роботу через держказначейство підуть так званим взаємозаліком на сплату податків. Було укладено договір про виконання робіт на суму 192 тисячі гривень. Віталій Олександрович каже, що дуже хотілося б цього року завершити роботу над генеральним планом, але невідомо, яка ситуація буде в державі, як будуть здійснюватися платежі.

Фахівців, які працюють в Острозі, мені вдалося знайти у краєзнавчому музеї. Завідувач відділу охорони пам’яток Державного історико-культурного заповідника м. Острога Олександр Бондарчук біля макету середньовічних «Волинських Афін» розповідав науковцям з Києва та головному архітектору міста Миколі Козлинцю про розміщення міських будівель колись і тепер.

– Ми працюємо над історико-архітектурним опорним планом, який стане складовою частиною генерального плану міста, – розповіла науковий керівник робіт, працівник науково-дослідного інституту пам’ятко-охоронних досліджень Міністерства культури України Людмила Тамілович. – Головна мета нашої роботи – захистити культурну спадщину Острога. Ми зробимо інвентаризацію всіх об’єктів, що охороняються, а також, можливо, буде запропоновано нові об’єкти для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Буде визначено навколо них охоронні зони, їх режим, історичний ареал, а також режим використання. Це дасть змогу архітекторам планувати розвиток міста з урахуванням збереження культурної спадщини. Ми продовжуємо ту роботу, яка була розпочата десять років тому. Але багато чого треба робити заново, бо за час, що минув, ситуація із збереженням пам’яток змінилася.

Науковці почали дослідження Острога у перших числах квітня. Планують працювати до липня. Потім до роботи мають бути залучені інші спеціалісти. Про це, при можливості, ми будемо інформувати читачів.

Іван ГЛУШМАН

№16 від 12 квітня 2014 р. Категория: Благоустрій і комунальна сфера | Просмотров: 332 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]