Неділя

21.04.2019

22:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Працюють, щоб довкілля було безпечним
Про реформування галузі, екологічну безпеку напередодні професійного свята я розмовляв із начальником Острозького міжрайонного управління держсанепідслужби в Рівненській області, головним державним санітарним лікарем Острозького, Корецького і Гощанського районів Сергієм ІВАХНЕНКО.  

– Сергію Борисовичу, судячи з назви Вашої посади, санепідслужба в Україні зазнала реформування. Якщо можна, коротко про суть змін.

– Так. У грудні 2012 року відбулось реформування санепідслужби нашої держави. Були ліквідовані районні санепідемстанції й утворені міжрайонні управління держсанепідслужби. В нашому місті створено Острозьке міжрайонне управління, у підпорядкуванні якого знаходяться території Острога, Острозького, Корецького, Гощанського районів. Начальником головного управління держсанепідслужби в Рівненській області призначений Олександр Бялковський.

Разом з цим, із підпорядкування управлінь санепідслужби виведено лабораторії. Тепер вони мають свій обласний і міжрайонні центри лабораторних досліджень. Вони, як займалися раніше лабораторними дослідженнями, так і продовжують це робити. В Острозі керівником лабораторного центру призначено Володимира Півня. У його підпорядкуванні знаходяться лабораторії в Острозі, Корці та  Гощі. Здійснюючи планові і позапланові заміри, вони контролюють стан повітря, води, ґрунтів, харчових продуктів, радіаційну безпеку та багато іншого.

– Судячи з цього, що відбулось, так би мовити укрупнення служби, напевно відбулось скорочення працівників?

– Реформи ніколи не проходять безболісно. Скорочень, на жаль, уникнути не вдалося. Найбільше працівників санепідслужби позбулися роботи у Гощі та Корці. Острог, завдяки створенню на його базі міжрайонного управління, це зачепило менше. Хоча і в нас декількох працівників, які були пенсійного віку, довелось скоротити. Проте, працівники лабораторій в Гощі та Корці майже всі залишились на своїх посадах. Тепер в обох районах працює до 20 осіб. Звісно, шкода людей, професіоналів, але нічого не зробиш…

– Після реформ в галузі, напевно, працювати стало важче?

– Не те слово. По суті треба встигати робити все те, що і раніше ми робили, тільки на теренах Острожчини. Тепер у нашому віданні 4 адміністративні одиниці. Раніше у нас було близько 600 об’єктів господарювання, то тепер їх стало майже втричі більше. У нашому штатному розписі 12 фахівців, а фактично працює 6. Із них тільки 2 держслужбовці, до функцій яких входить перевірка об’єктів господарювання. Найближчим часом на посаду держслужбовця має бути переведений лікар загальної гігієни Володимир Янків. Вже розг­лядаються документи на призначення його завідувачем санітарно-гігієнічного відділу при управлінні. Тоді стане трохи легше. Тож у нас працює 3 помічники і 3 лікарі – один в Гощі і 2 в Острозі.

Мушу зазначити, що тепер введено мораторій на планові перевірки працівниками санепідслужби суб’єктів підприємницької діяльності, які знаходяться на єдиному податку. Проте, ми здійснюємо позапланові перевірки, коли видано відповідні розпорядження Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування, районних чи обласних адміністрацій, за листами чи скаргами споживачів. Недобросовісних підприємців вистачає, а відповідно скарг і роботи нам також…

– Сергію Борисовичу, дуже часто доводиться чути нарікання людей на те, що збільшення кількості захворювань, зокрема, на рак, пов’язане із роботою сусіднього з Острогом потужного підприємства – Хмельницької АЕС, мовляв, через неї у нас збільшена радіація. Чи відповідає це дійсності?

– Сьогодні лабораторними дослідженнями займаються лабораторні центри. У разі зміни якихось показників вони нас інформували б про це. Так як цього не було, значить, радіаційний фон у нашій місцевості, як й інші показники, в нормі. Працюючи до реформування санепідслужби, я за своїми службовими обов’язками вів ланку радіології. Детально аналізував показники вимірювань з часу введення в експлуатацію енергоблоків Хмельницької АЕС. З цього приводу мушу зазначити, що жодних перевищень гамма-фону на території Острозького району не було зафіксовано жодного разу. Весь час він перебував у межах норми і складав у середньому від 6 до 15 мікрорентген на годину в залежності від ґрунтового покриву, гірських порід, на яких він знаходиться та ін.

Щодо захворювань на рак, то тут слід шукати причини в інших чинниках. На цю хворобу також багато хворіє людей, які живуть далеко від атомних станцій.

– У пресі була інформація про передачу деяких функцій санепідслужби ветеринарній медицині. Що Ви можете про це сказати?

– Справді. Проект внесення змін до законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» є. Там передбачено передачу деяких функцій ветеринарній медицині. Але він не один, і подані проекти перебувають в стадії вивчення. Ми і далі виконуємо ті самі функції, що й раніше – тобто здійснюємо санітарний нагляд на підконтрольних територіях для безпечного довкілля. Коли будуть внесені зміни до законодавства і вони вступлять в силу, ми проінформуємо про це населення через пресу.

На завершення хочу зазначити, що санітарно-епідеміологічна служба працює. У нас трудяться досвідчені фахівці, зі значним дос­відом роботи. Серед кращих в Острозі – помічник головного санітарного лікаря Валентина Мартинюк, помічних епідеміолога Галина Гордєєва, лікар загальної гігієни Володимир Янків та інші. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх працівників санепідслужби, і управління, і лабораторного центру, ветеранів, молодь – із нашим професійним святом. Бажаю міцного здоров’я, злагоди і достатку в родинах, мирного неба, успіхів у професійній діяльності.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
№41 від 12 жовтня 2013 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 366 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]