Вівторок

23.04.2019

04:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Працювати за правилами – вигідно
У п’ятницю, 13 липня, у кабінеті міського голови відбулось засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при виконкомі Острозької міської ради. Розглядалося питання про стан законності та заходи щодо недопущення зловживань і тиску з боку правоохоронних і контролюючих органів на розвиток бізнесу.

Відкрив засідання і вів його перший заступник міського голови Віталій Ундір. Представивши присутніх, а це були керівники чи їх заступники міжрайонної прокуратури, міліції, податкової служби, пенсійного фонду, санстанції, ветеринарної служби, відділів міськвиконкому, підприємці, він, зокрема, зазначив, що подібне засідання відбулося в облдержадміністрації. Впродовж останнього періоду суттєво зменшилась кількість перевірок підприємців контролюючими і правоохоронними органами. З цього питання міська рада регулярно консультується з ними, а також підприємцями для створення їм комфортних умов роботи. Виступаючий також наголосив, що з боку підприємців не має бути зловживань, порушень законодавства і правил роботи. Якщо будуть звернення від споживачів, громадян міста про незадовільне обслуговування, певні порушення (режиму роботи, забруднення навколишнього середовища), то це дає право здійснювати перевірки і, виявивши порушення, накладати стягнення. Зокрема, завдяки зверненням громадян, подання міськвідділу міліції на одному із наступних засідань міськвиконкому будуть розглядатися питання роботи розважальних закладів міста, у роботі яких виявлено порушення. Робота підприємців, міської ради, контро­люючих і правоохоронних органів має бути спрямована на покращення життя мешканців міста, створення зручних умов для відпочинку і якісного надання послуг, а не навпаки.

Острозький міжрайонний прокурор Любов Ковальчук свій виступ почала з того, що акцентувала увагу присутніх, що першим обговорюване питання порушив Президент України, організував його обговорення для вивчення ситуації і сприяння роботі підприємців. У цей час діє мораторій на проведення позапланових перевірок роботи підприємців. Проте, планові (включені у план роботи органу) здійснюються, а також якщо є скарга на роботу підприємства чи суб’єкта підприємницької діяльності. Далі Любов Володимирівна говорила про суттєве зменшення перевірок контролюючими органами нашого краю роботи підприємців і накладення санкції.

Найбільше уваги виступаюча приділила торгівлі продуктами. Сьогодні, у період спеки, високих температур, вони швидко псуються і є небезпека виникнення шлункових розладів та харчових отруєнь. Тому важливо дотримуватись термінів до якого товар можна вживати, правил зберігання, транспортування та продажу, наявності сертифікатів, якості виробів, авторитету виробника, наявності санітарних книжок у продавців та ін. У цьому, перш за все, мають бути зацікавлені підприємці, бо якщо споживачі знатимуть про певні порушення, то оминатимуть цей магазин, а якщо трапиться отруєння, то і більших проблем не оминути. Тому вона закликала підприємців міста усвідомити глибину проблеми і не допускати порушень задля безпеки здоров’я мешканців міста і району, а також своєї благополучної роботи без скарг і звернень громадян, а відтак і перевірок роботи правоохоронних і контролюючих органів.

Острозький міжрайонний прокурор також інформувала присутніх про видану Генеральним прокурором України вказівку № 82 від 6 червня 2012 року про недопущення фактів порушення прав фізичних осіб – підприємців, господарюючих суб’єктів, незаконного втручання в їх господарську діяльність, тиску з боку органів державного контро­лю, а також органів прокуратури при здійсненні правоохоронної діяльності. В світлі цього прокуратура відмовилась від направлення приписів керівникам підприємств і підприємцям про припинення діяльності, будівництва чи ін. У тих випадках, коли є звернення на дії або бездіяльність органів і господарюючих суб’єктів, скарги про порушення прав громадян, певна інформація у ЗМІ, прокуратура зобов’язана вжити заходів для усунення порушення законодавства. Тому у таких випадках можуть здійснюватись позапланові перевірки, в тому числі із залученням контролюючих органів. При виявленні порушень будуть вживатися передбачені законодавством санкції. Тож нині працювати за правилами вигідно – підсумувала Любов Володимирівна.

Вона також проінформувала, що впродовж останніх двох років до Острозької прокуратури не надходили звернення про неправомірну роботу правоохоронних і контролюючих органів. Якщо такі факти є, то вона порадила суб’єктам підприємницької діяльності звертатися у прокуратуру із письмовою чи усною заявою. Там також працює телефон довіри – 2-35-64, яким можна повідомити про порушення прав громадян.

В обговоренні питання, винесеного на засідання координаційної ради, взяли участь: перший заступник міського голови Віталій Ундір, заступник начальника Острозького МВ УМВС України в Рівненській області Андрій Венгерчук, заступник головного санітарного лікаря Сергій Івахненко, заступник начальника управління Пенсійного фонду в Острозькому районі Тетяна Опанасюк, старший державний податковий інспектор Острозького відділення ЗОДПІ Віра Дячук, підприємці Борис Гловацький, Олександр Олішевський, Надія Радисюк та ін.

Підбив підсумки засідання перший заступник міського голови Віталій Ундір, який закликав підприємців, правоохоронні та контролюючі органи працювати у правовому полі заради покращення життя у місті.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 422 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]