Неділя

21.04.2019

21:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Правда про те, чому в Україні дорожчає газ

Популісти, внутрішні опоненти і зовнішні вороги розповідають, що в Україні підвищують ціни на газ для населення. При цьому свідомо замовчують, що насправді в державі проводять газову реформу. Ціна на газ стає ринковою; люди, які не мають грошей платити за газ, обов’язково отримають субсидії; держава видобуватиме свій газ. Про газову реформу в Україні нам розповів народний депутат України, представник політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» Вадим Сидорчук. 

Чому підвищують тарифи?

Завжди ми платили занижені ціни на газ, тому що попереднє керівництво держави обманювало людей, щоб утриматися при владі. До 1 квітня 2015 року люди платили менше 17% ринкової ціни газу. Так було з часів незалежності. 83% все-одно хтось мав оплатити, і це робила держава. У 2014 році це коштувало державному бюджету 110 млрд. гривень! Ці гроші можна було спрямувати на освіту, медицину, дороги, підтримку незахищених людей. Натомість ці гроші пішли на газ.

– У всьому світі люди платять за газ ринкову, економічно обґрунтовану ціну, навіть у країнах, де видобувають багато власного газу (Росія, Норвегія, США, Марокко). Хочу пояснити жителям Рівненщини, що газ не береться з повітря. Його потрібно качати зі свердловин. Для цього потрібно розвідувати нові поклади, бурити нові свердловини, прокладати нову інфраструктуру. Все це коштує великих грошей. Ці витрати мають включатися у собівартість газу. Тому він не може бути дешевим, інакше Україна і далі заганятиме себе в борги, – розповідає Вадим Сидорчук. – Я знаю, що у багатьох людей немає грошей платити за газ, бо в нас справді маленькі зарплати. Але якщо не буде ринкової ціни на газ, Україна не зможе стати незалежною від Росії.

Що зміниться після підвищення тарифів?

За словами народного депутата від Рівненщини, раніше бідний платив за багатого. Держава компенсувала незаможному, який палить газ лише на плиті, менше 1000 грн. на рік, а от багатію, який обігрівав газом свій басейн, – майже 100 тис. грн. Так більше не може бути і завдяки підняттю тарифів цього не буде!

Крім того, поки ми сидимо на «газовій голці», повністю залежимо від Росії. Вона веде проти нас не лише збройну, а й газову війну. Путінський «Газпром» може в будь-яку мить перекрити нам газовий кран. Дехто скаже: «Якщо нам ставлять європейські тарифи, то де європейські зарплати?». Насправді, ми витрачаємо на енергоносії в 3 – 4 рази менше, ніж у Європі, а зарплата залежить не від тарифів, а від продуктивності праці. В Україні вона втричі нижча, ніж у Європі. Коли в України з’являться гроші, вона зможе підвищувати продуктивність праці, тоді українці отримуватимуть європейські зарплати.

Юрій ШАРМАНСЬКИЙ

№ 14 від 4 квітня 2015 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 171 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]