Неділя

21.04.2019

21:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Правничими стежками
Якщо вірити статистиці, то в нашій державі кількість злочинів, котрі здійснюють діти, невпинно зростає. Лише за минулий рік неповнолітні українці здійснили 17 846 злочинів. Кожен десятий «дитячий» злочин було скоєно у стані алкогольного сп’яніння, а 13% молодих злочинців засуджені за навмисне вбивство. Ці жахливі українські реалії не можуть не турбувати. Тому важливим чинником формування у молодого покоління високої правової культури, вмінь юридично грамотно орієнтуватись у життєвих ситуаціях, свідомого дотримання існуючих у суспільстві правил поведінки є курс шкільного правознавства. І в цьому аспекті вже традиційними стали в Острозькому навчально-виховному комплексі «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Тижні правових знань, адже уроки в поєднанні з виховною позакласною роботою дають подвійний освітній ефект.
 
Конкретні приклади правопорушень та покарань за них у розповіді оперуповноваженого Острозького відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх Ю. Л. Грищука, юридичні консультації від представників Міжнародної правозахисної організації «Pro Bono» викликали особливий учнівський резонанс і спонукали замислитись над багатьма реаліями власного життя.
 
Виставка новинок правничої літератури, соціально-психологічні тренінги, учнівські презентації «Девіантна поведінка підлітків», «Ювенальна юстиція: «за» і «проти», «Конвенція прав дитини», «Торгівля людьми у світі», «круглий стіл» старшокласників «Кримінальний кодекс: міжнародний досвід і Україна» значно розширили юридичний кругозір учнів. А чого варта виставка малюнків третьокласників «Я і мої права»! Адже правосвідомість потрібно формувати у дітей якнайраніше.
 
Своєрідним підсумком Тижня правових знань став інтелектуальний турнір для старшокласників «Правничі стежки минулого», у якому перемогу виборола команда 9-А класу.
 
До цікавого правознавчого учительсько-учнівського проекту долучилось багато небайдужих людей. Це М. А. Кримінська, Г. А. Чайка, М. А. Свинарчук, Т. О. Зін­чук, С. Зоря, І. Докієн, Ю. Чернявка, учнівське самоврядування ОНВК. Тиждень правових знань, без сумніву, позитивно вплине на свідомість та поведінку учнів, сприятиме розвитку у них позитивних цінностей, життєвих навичок, спрямованих на відмову від шкідливих звичок і протиправної поведінки у суспільстві.
 
Лариса КОНОНЧУК, учитель історії та правознавства Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія»
Просмотров: 234 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]