Неділя

21.04.2019

21:31

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Прем’єра «Поводиря» в Острозі

Острозькі студенти першими побачили фільм відомого українського кінорежисера Олеся Саніна «Поводир або Квіти мають очі». Його презентували письменник-сценарист Олександр Ірванець, сам режисер, Лесь Санін,  та композитор Алла Загайкевич 25 лютого в Острозькій академії. Стрічка не залишила байдужим нікого: коли у залі ввімкнули світло, заплакані очі були не лише у представниць слабкої статі, фільму аплодували стоячи добрих хвилин 5.  

Зустріч затягнулась довше планованого: після перегляду кіно відбувалось його обговорення. У студентів було багато питань, а у режисера, як він сам зазначив, ще більше відповідей.

В основі сюжету фільму – мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музиканта.

Події фільму відбуваються на початку 1930-х років в УРСР у драматичні часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції.

Американский підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічний сином Пітером приїздить до Харкова. Майкл залишається в Радянській Україні, отримує добру роботу, але за це має називати себе американським комуністом, який приїхав будувати тракторний завод. Під час святкування з нагоди випуску першого трактора, один з керівників республіки нишком передає Майклові секретні документи про заплановані в Україні репресії і просить передати їх британському журналісту на ім’я Гарет, який працює у Москві. Наступного ранку, по дорозі на вокзал, Майкл ховає папери у книжці Пітера. Але в поїзді на чоловіка нападають, і хлопчик стає випадковим свідком убивства батька. Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів – завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі. Але хлопчика і документи продовжують ­шукати.

Тим часом Пітер пристає до сліпця і стає його поводирем. Разом з кобзарем, подорожуючи Україною, хлопець дуже швидко дорослішає, переживає радість і тугу, пізнає горе і смерть, знаходить дружбу і розуміє, що таке відданість…­

У фільмі знялись такі зірки як Стас Боклан, Джамала, Олег Примогенов. Впізнаємо у кадрі й сценариста – Олександра Ірванця, й Сергія Жадана. Зйомки фільму тривали близько 8 років, бюджет – майже 2 мільйони. У фільмі немає фальші – творці, наскільки це можливо, намагались передати не лише почуття, думки, настрої героїв, трагізм ситуації, а й побут, екстер’єр, інтер’єр, збирали картинку, наче пазл. Так, наприклад, епізод з весіллям, який у фільмі триває не довше 15 секунд, знімали 16 діб, при чому відтворюючи його максимально точно (одну наречену за всіма традиціями вбирали майже добу!). 78 сліпих акторів зіграли кобзарів, лише кільком довелось накладати сценічний грим – зокрема, Тарасу Компаніченку та Стасу Боклану, головному герою. Для останнього замовляли спеціальні лінзи, які робить лише одна компанія у світі, бо є ризик, що після них можна й справді осліпнути. На відбір на роль Пітера прийшло понад 1000 хлопчиків! З 200 працював режисер, з 50 проводились пробні репетиції. Олесь Санін навмисне шукав хлопчика не українського походження, але який живе в Україні, бо вважає, що зіграти дитину з принципово іншим типом свідомості і світогляду неможливо. Антон Грін, американець з українським духом, чудово справився з поставленою перед ним задачею. Завдяки його грі, роль ожила.

Фільм скоро з’явиться у прокаті. Рекомендуємо переглянути його усім, хто цінує справжнє, якісне кіно.

Людмила Панасюк

№10 від 1 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 362 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]