П'ятниця

24.05.2019

16:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Презентували науково-популярне видання «Князі Острозькі»

Нове і дуже цікаве видання «Князі Острозькі» презентували 12 грудня в нашому університеті один із авторів книги, кандидат історичних наук, доцент Києво-Могилянської академії Ігор Тесленко, головний редактор видавництва «Балтія-Друк» Віргініюс Строля і ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник. 

Нагадаємо, що цьогоріч українці спільно з литовцями та білорусами святкували 500-річчя битви під Оршею, у якій об’єднане військо Великого князівства Литовського та Королівства Польського на чолі з князем Костянтином Острозьким перемогло армію Московського царства. Проте видання книги «Князі Острозькі» приурочене не тільки цій події, але й пов’язане з іншими представниками роду, які займали високі адміністративні й військові посади. Зокрема, вони відомі своєю меценатською діяльністю, адже з ініціативи князя Василя-Костянтина Острозького був створений перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозька академія, і вперше видана Біблія церковнослов’янською мовою.

«Родовід князів Острозьких дивуватиме не тільки нинішнє, а й прийдешні покоління, тому що з їхньої діяльності та біографій випливатимуть все нові й нові ключові сторінки. Завдяки коректурі книга легко читається, а вдалі ілюстрації по-особливому підсилюють текст», – зауважив Ігор Пасічник.
За словами Віргініюса Строля, мета цього видання – розказати світові про Україну, адже Україну впізнають тільки за козацтвом і Шевченком, а вона багата й іншими особистостями.

«Ілюстрації у виданні здебільшого унікальні, які ніколи раніше в Україні не публікувались. Це ілюстрації з приватних колекцій, із закордонних архівів. Це фотографії місць пам’яті князів Острозьких, і в межах України, і поза межами нашої держави. Під час роботи випливали такі біографічні відомості, пов’язані з князями Острозькими, про які ще й досі немає спеціальних наукових статей», – зазначив Ігор Тесленко.
До видання було залучено історичні документи й архівні матеріали, зібрані у 26-ти музеях України, Польщі, Литви й Білорусі. Історичні дослідження ілюструють майже 800 фотографій. Цю роботу планують продовжити й видати ще низку книг, пов’язаних із українською історичною елітою.
 

Тетяна МАЗЯРЧУК, 
студентка спеціальності «Журналістика» Національного університету «Острозька академія»

Фото 
Олексія КОСТЮЧЕНКА

№52 від 20 грудня 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 316 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]