П'ятниця

19.04.2019

09:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Причина пожеж – безпечність господарів
Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. В Україні щодоби виникає більше 100 пожеж, на яких в середньому гине 5 осіб. В Острозькому районі за поточний рік загинуло – 6 осіб, виникло 47 пожеж.


Насичення приватних домівок громадян різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними препаратами представляє значну небезпеку виникнення пожежі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. Досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. В'їжджаючи у новий будинок чи квартиру, кожний мешканець бере на себе зобов'язання дотримуватись правил користування житловими приміщеннями, у тому числі виконувати правила пожежної безпеки. Але аналіз причин пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці. Вони нехтують елементарними правилами пожежної безпеки: необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум'ям, що особливо небезпечно для горищних приміщень, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель. Пожежі, викликані непогашеною цигаркою, є найбільш розповсюдженими.

На виконання Доручення першого заступника голови облдержадміністрації №91/01-61/11 від 17.03.2011 року, щодо попередження виникнення пожеж та загибелі людей у житловому секторі в районі відновлюється робота по проведенню всеобучу населення правилам пожежної безпеки. Згідно законодавства України організація проведення даної роботи покладається на голів сільвиконкомів, однак як правило проводиться з залученням представників соціальної сфери, житлово-комунальних господарств, представників громадських організацій, релігійних установ, представників МНС та з залученням засобів масової інформації.

Нагадуємо, що згідно правил пожежної безпеки в Україні житлові будинки, підприємства, установи та інші об'єкти мають бути забезпечені адресними вказівниками (назва вулиці, номер будинку), встановленими на фасадах будівель або інших видних місцях і освітлюваними у темний час доби.

Забезпечення пожежної безпеки в житлових будинках, (далі – ЖБК) покладається на власників цих будинків або на уповноважені ними органи, а в житлових приміщеннях (квартирах) – також і на квартиронаймачів (членів ЖБК). Взаємні зобов'язання власника і квартиронаймача щодо забезпечення пожежної безпеки повинні визначатися договором житлового найму, а членів ЖБК – статутом. Забезпечення пожежної безпеки в житлових будинках (квартирах) приватного житлового фонду та інших приватних, окремо розташованих господарських спорудах і гаражах, на територіях, а також у дачних будинках, на садових ділянках покладається на їх власників чи наймачів.

Леонід ЖУКОВСЬКИЙ, начальник Острозького районного сектора Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області

Просмотров: 288 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]