П'ятниця

19.04.2019

09:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Приділімо їм трохи більше уваги
Першого жовтня Україна відзначає Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана – свято, яке покликане привернути увагу всього людства до потреб старшого покоління. Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі.  

Ми вшановуємо наших батьків і дідів, матерів і бабусь, які пройшовши крізь Голодомор, репресії, жахіття війни та фашистської окупації, відстояли свободу Батьківщини, мужньо витримали неймовірний тягар того лихоліття, відбудували країну після воєнної розрухи та виховали гідних нащадків.

А тому приділімо трохи більше уваги людям похилого віку, нашим ветеранам, і не лише в святковий день, а й щодня. Нехай буде їм затишно серед нас. Бо й наша старість колись стане чиєюсь турботою...

Наш обов’язок дарувати їм своє тепло й увагу, бути вдячними і наповнювати кожен їхній день повноцінним змістом і любов’ю, щоб ніхто з них не почувався забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами.  

Нашою державою чимало зроблено для посилення соціального захисту пенсіонерів та ветеранів. Створена і діє мережа соціальних установ, виконуються державні програми щодо медичного обслуговування, надання соціальних послуг, які носять адресний характер.

В Острозі проводиться ряд заходів для соціального захисту людей похилого віку та ветеранів війни і праці. Тепер в місті проживає 3206 пенсіонерів, 525 ветеранів війни, 1521 ветеран праці, 1228 осіб, які мають статус – діти війни, 524 інваліди. Частина з них потребує не тільки грошової чи матеріальної підтримки, а й постійного стороннього догляду.

Управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради і територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) постійно проводиться робота по наданню адресної допомоги, різних видів послуг ветеранам та людям похилого віку. Спеціалісти управління надають їм вагому підтримку шляхом призначення субсидій, допомог, пільг та компенсацій. Ветеранам війни та інвалідам безкоштовно надаються путівки на санаторно-курортне лікування. А при необхідності інвалідів війни та інвалідів загального захворювання безкоштовно забезпечують допоміжними засобами реабілітації (візки, стоїки, милиці, палиці, протези).

З місцевого бюджету виділяються кошти на грошову допомогу ветеранам на лікування. Натуральна допомога надається у вигляді одягу і взуття, що були у вжитку. Соціальними працівниками надаються такі послуги, як обробіток земельних ділянок, різання та рубання дров, прибирання житлових приміщень, прання білизни, доставка медикаментів та продуктів харчування, оформлення документів на призначення субсидій та інше.

Відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана – це можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливим і милосердним до найповажнішої частини суспільства, і не залишатися осторонь чужих проблем.

Пам’ятаймо, що добро помножує добро і повертається добром до тих, хто його творить. Тож підтримайте стареньких та одиноких, оточіть їх увагою та турботою, зігрійте теплим словом.

Бажаємо всім ветеранам міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди у ваших душах. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особ­ливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.

Алла Кирийчук, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення
№39 від 28 вересня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 259 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]