Вівторок

23.04.2019

05:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пригощали варениками та жартами
Ніч під Андрія – єдина ніч протягом року, коли хлопцям дозволяється бешкетувати – їм цієї ночі все вибачають. Ця ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати? Українці – щасливі люди, якщо вони не забувають, а саме вшановують свята і традиції свого народу.

Отже, для зміцнення роду українського та детального вивчення традицій його, у нашому училищі (ДПТНЗ «Острозьке ВПУ»), був проведений учнями гуртожитку 11-12 вечір «Вечорниці на Андрія». Метою вечора було детальне вивчення свята та його значення для української молоді.

Вечір пройшов у веселій атмосфері: прозвучало багато українських пісень, гуморесок та святкове молодіжне дійство на сцені. Її оформили в стилі української білої хати, де були: вишиті рушники, серветки, скатертина, ікона, матір-піч, вікно та лави, український національний посуд, спечена калита, каша і вареники.

Учні пройнялися характерами героїв, і, мабуть, не можливо було відрізнити сценічні ролі від життя людського. Господиня української хати разом із дочкою та кумою Зінькою вправно керували вечорницями дівчат з хлопцями. Неперевершені були Стецько з Уляною. Багато було проведено способів ворожіння дівчатам і хлопцям. Весело і вправно хлопці кусали калиту, адже це – один із важливих обрядів цього свята.

Традиційній українській страві, вареникам, учні присвятили пісню і гумореску, та багато веселих реплік. Від щирого серця пригощали учасників та гостей вечора власноруч приготовленими варениками.

Тож кожен присутній зміг доторкнутися до традицій свята Андрія та вшанувати життя пращурів нашого роду.

Руслана ЛУКАЩУК,
вихователь ДПТНЗ «Острозьке ВПУ»
Просмотров: 191 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]