Середа

24.04.2019

15:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Прихований виробничий травматизм та його наслідки
Останнім часом побутовий травматизм за наслідками та матеріальними втратами можна порівняти зі стихійним лихом. Тільки за перші вісім місяців 2013 року виплати допомог по листках непрацездатності, виданих в зв’язку із невиробничим травматизмом, по Здолбунівській міжрайонній виконавчій дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності складають близько 800 тис. грн. А це кошти, які могли бути ви­користані на придбання путівок для оздо­ровлення застрахованих осіб і їх дітей, а також вирішення інших соціально важливих питань!  

Проблема ще й у тому, що досить велика питома вага випадків невиробничого травматизму, наданих до фінансування, це приховані травми, отримані на виробництві. Причиною такої ситуації є неосвідомленість застрахованих осіб або просто страх втратити роботу.

Для підприємства випадки виробничого травматизму супроводжуються додатковими витратами та перевірками з боку контролюючих органів. Саме тому адміністрація йде на все, щоб уникнути пов’язаних з цим проблем, проте шляхи обираються не найкращі і виробничі травми (із мовчазної згоди потерпілого) відображаються як побутові.

Для того, щоб уникнути відповідальності, страхувальники радше воліють приховувати нещасні випадки, ніж забезпечувати безпечні умови праці та здійснювати профілактичні заходи. Працівники ж найчастіше займають пасивну позицію і не переймаються власним майбутнім, при цьому не знаючи ні про свої права та недоотримані матеріальні компенсації втраченого заробітку, ні про належні умови праці, які повинен забезпечити роботодавець (більше того, навіть про найпростішу техніку безпеки!).

Часто робітники, що працюють на підприємствах (особливо приватної власності), не знаходяться з роботодавцем в трудових відносинах, тому випадки травматизму серед таких осіб просто не фіксуються. В той же час, за наближеними оцінками експертів, кількість смертельних випадків після отриманих травм на виробництві серед вказаної категорії працівників в кілька разів більша, ніж зафіксована в статистичній звітності.

Головною метою даної статті є донесення до свідомості громадян необхідної інформації щодо проблем, які можуть виникнути при маскуванні виробничого травматизму. Кожен працівник повинен чітко розуміти наслідки приховування виробничого травматизму і не зважати на «солодкі» обіцянки адміністрації підприємства.

Надавши одноразову допомогу та «вирішивши» таким чином гостре питання, роботодавець знімає з себе всю подальшу відповідальність. У випадку, коли застрахована особа правильно оформила виробничий травматизм і травма дасть про себе знати через деякий період, працівник буде мати право на компенсацію та лікування за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. В іншому разі йому необхідно буде витрачати власні кошти на ліки, а це чималі суми. Якщо ж у зв’язку із завданою травмою на виробництві встановлено інвалідність, виплата пенсії також буде проводитися частково за рахунок вищезазначеного Фонду, а її розмір буде значно вищий ніж на загальних підставах.

Подбайте про себе та своє здоров’я!

Володимир СКРИПІН, провідний спеціаліст Здолбунівської МВД РОВ ФССзТВП
№43 від 26 жовтня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 841 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]