Неділя

21.04.2019

17:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Прикотилась писанка в музей на гостину

Напередодні найрадіснішої події християнського світу – Воскресіння Христового – в Острозькому краєзнавчому музеї відбувся майстер-клас з розпису писанок. Писанка – один із основних символів свята, без неї важко уявити Великдень. Такий захід у музеї проводився вперше і розповіла нам про нього завідуюча художнім відділом КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Людмила Козловська. 

Для навчання писанкарства були запрошені викладачі з ПСМНЗ «Нетішинська міська художня школа»: Євген Садовець та Алла Блінова. Крім них, допомагали учасникам заходу вихованці художньої школи, сестрички Богдана та Катерина Павельчук.

У майстер-класі взяли участь учні ОНВК «Школа І-ІІІст. – гімназія». Їх поділили на дві групи: меншу – учні 1-4 класів, та старшу – учні 5-6 класів. Менші школярі виготовляли крапанки, а старшокласники освоювали техніку травлення яєць. Для розпису Алла Блінова роздала учасникам вже підготовлені «видуті» домашні яйця. Використовуючи воду, віск, фарби та вогонь, юні митці перетворювали звичайні яйця на витвори мистецтва.

Окрім техніки розпису, учасники майстер-класу дізналися про культове значення символіки писанок. Діти довідалися, що означає кожен знак, як їх можна поєднувати разом на одній писанці. До прикладу, Алла Вікторівна розповіла, що квітку на яйці потрібно малювати лише зі з’єднаними пелюстками, що символізуватиме єдність в родині. А зірка, наприклад, є знаком сонця й тепла.

Також, не менш важливим є і настрій, з яким берешся розписувати яйця. Треба бути спокійним, відпустити всі тривоги та образи, творити писанку з добром і любов’ю. Хоча по-іншому бути й не може, адже сам процес розписування захоплює та водночас невимушено заспокоює. Творчу передсвяткову атмосферу учасникам майстер-класу створювали також виставки іконопису та писанок музею. На останній експозиції були представлені шкрябанки з зображенням Шевченка, храму Богородиці, писанки, шиті бісером, сучасні та ті, яким понад сто років. Все це неабияк надихало школярів до розпису, вони дуже старались, хвилювались, коли щось не виходило, і їхньому захопленню, за словами Людмили Леонідівни, не було меж.

Свої перші витвори писанкарства учасники на згадку про захід взяли з собою додому. Алла Блінова порадила дітям покласти їх під ікону та посвятити. Навіть якщо писанка розіб’ється, її треба не викидати, а закопати в землю – буде гарний врожай. Як розповіла Людмила Козловська, майстер-клас приніс дітям багато позитивних емоцій, збагатив їхній загальний розвиток та дав змогу кожному присутньому створити власну писанку до свята.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 256 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]