Субота

20.07.2019

18:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Зацвіла яблуня в жовтні... 

№ 42 від 17 жовтня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 370 | Коментарі (0)

Знову пишемо про незвичайні явища природи, які з часом, напевне, стануть звичними. У цю прохолодну осінню погоду навіть не віриться, що одна з яблунь по вулиці Татарській нашого міста – зацвіла. На ній ще є яблука доспілі, червоні. А поруч – пелюстки з біло-рожевими квітками. А недавно, у кінці вересня, були дуже гарні квітки на одному з дерев біля Замкової гори. І таке буває... 

 

 

Деревообробний комплекс ТзОВ «Ескада-М» в Острозі, Рівненської області. Реконструкція фарбувальної дільниці 

№ 38 від 19 вересня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 334 | Коментарі (0)

Деревообробний комплекс промислової фірми ТзОВ «Ескада-М» розміщується на території колишнього ВАТ «Острозький шиноремонтний завод» в м. Острозі по проспекту Незалежності, 166.

Ділянка вільна від зелених насаджень. Вхід та під’їзд на ділянку здійснюється через територію деревообробного комплексу. Проектом генплану передбачається улаштування бетонованої відмостки, відновлення асфальтобетонного покриття на майданчику біля фарбувального цеху.

Проект озеленення території передбачає відновлення газону з багаторічних трав на ділянці з підсипкою шару рослинного ґрунту. Для захисту території від затоплення і підтоплення, проектом передбачено забезпечення швидкого і повного відведення поверхневих вод з території, а також з ділянки за допомогою поверхневих ухилів в проектовану систему дощової каналізації.

Існуючий цех, який реконструюється, це прямокутна в плані одноповерхова виробнича споруда (42.0х21.0). Висота поверху до з/б плит перекриття 6.80 м.

На запроектованих площах передбачено розташування наступних груп приміщень: фарбувальна дільниця, шліфувальна дільниця, фарбувально-сушильна камера, пакувальна дільниця, комора лакофарбових матеріалів, комора пакувальних матеріалів, тамбур, санвузол, кімната майстрів.

Готовими виробами виробництва будуть пофарбовані, полаковані меблеві фасади – двері і дверцята меблевих шаф, фасади шухляд, декоративні деталі тощо.

Продуктивність виробництва складає 45000м2 плит меблевих фасадів на рік, 22 м2 в зміну. Режим роботи підприємства – одна зміна по 8 годин з перервою на обід 1 година та з двома вихідними на тиждень. При кількості робочих днів у році 265, річний фонд робочого часу становить 2120 год. Кількість працівників – 27.

Джерелом електропостачання служить існуюча трансформаторна підстанція. Категорія по надійності електропостачання – ІІ. Розрахункова потужність силового обладнання – 86.81 кВт/год ... Читати дальше
Де душевна праця – там і результат 

№ 38 від 19 вересня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 365 | Коментарі (0)

Ліс починається з розсадника, а розсадник створюється завдяки вмілим рукам фахівців, любові й бережливого ставлення до природи. Переконана, що для більшості острожан та й жителів району стане відкриттям багатство і різноманіття базисного розсадника Верхівського лісництва ДП «Острозьке лісове господарство». Налічує він понад півтисячі різних видів, сортів, порід рослин. Чого тільки тут не можна знайти: від десятка видів туї, ялини, барбарису, ялівця, кипарисовику до унікальних й рідкісних рослинок, таких як біота східна, тюльпанове дерево, глід кривавочервоний тощо. Опікується цими дивами й дарами природи мудрий начальник розсадника Олександр Олендер, який достеменно знає усі види рослин, їхні другорядні або «народні» назви, форми, походження й географічне розташування. Він і розповів нам, на що багатий і чим славиться Верхівський розсадник.

– Розсадник був створений 1970 року з метою забезпечення потреб лісгоспу в садивному, посівному і посадковому матеріалах, – розповідає Олександр Миколайович. – На базі є понад 500 видів рослин. Ми не лише забезпечуємо лісові господарства садивним матеріалом – ясеном, дубом, ялиною, кленом, а й вирощуємо саджанці для декоративного озеленення садиб, кордонів, контор лісництв тощо. Також надаємо послуги декоративного озеленення школам, сільським  радам. І тільки те, що залишається, можемо реалізувати. Наприклад, за посадковим матеріалом до нас приїжджали не лише з міст області, а й з Києва, Маріуполя, Дніпропетровська.

Площа розсадника досить велика – 25,3 гектара. Чималу її частину – 2,5 га – займає посівне відділення, де, до прикладу, лише дубів різних видів засіяно у кількості понад 150 тисяч. Окрім посівного, на території розсадника є ще маточне, тепличне відділення, шкілки листяних порід та вічнозеле ... Читати дальше
Конфлікт навколо Межиріцького ставка: чи буде світло в кінці тунелю? 

№ 37 від 12 вересня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 675 | Коментарі (0)

Упродовж останніх двох місяців наболілим залишається питання щодо конфлікту навколо Межи­ріцького ставка, який виник між орендарем і мешканцями села. Через спуск водойми у засуху в криницях впала вода, зменшилась кількість кисню у ставку, що призвело до масової загибелі риби, жителі околиці потерпали від нестерпного смороду в 30-градусну спеку. Натомість орендар Микола Столяр запевняв, що діяв згідно з законом, маючи на спуск відповідні дозволи. Екологічні служби не поспішали вирішувати це питання, а районна влада фактично лишилася осторонь. На чиєму боці правда – громада села з’ясовує вже не один тиждень. Спробуємо розібрати цю проблему детальніше, щоб зрозуміти, чому виникли непорозуміння, чи можна їх було уникнути і як діяти надалі, щоб не допустити подібних випадків.

Не мало село клопоту – здало ставок в оренду

Межиріцький ставок, окрім свого важливого природного значення, здавна був окрасою села, місцем відпочинку й оздоровлення не лише сільських жителів, а й мешканців Острожчини, Рівненщини. До того ж, він знаходиться біля Межиріцького монастиря, куди приїжджають люди з усіх куточків України й навіть інших країн. В оренду Миколі Столяру водойму надала Острозька райдержадміністрація у 2004 р. на 12 років, до того став належав до колгоспних земель. Як розповідають місцеві жителі, орендар практично взагалі не доглядав за ставком: за останні 12 років водойма явно стала занедбана, місця для пляжного відпочинку, і не тільки вони, заросли очеретом, зіллям, дамбові укріплення вийшли з ладу. Це справді можна помітити неозброєним оком.

Перші непорозуміння виникли на початку серпня, коли орендар розпочав опорожнення водойми. Про спуск води він завчасно попередив сільського голову, однак ніхто не повідомив громаді. Це обурило насе ... Читати дальше
Працюють для охорони природи і відпочинку людей 

№27 від 4 липня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 281 | Коментарі (0)

На теренах нашого краю вже більше 5 років плідно працює Національний природний парк (НПП) «Дермансько-Острозький». Вже багато разів «Замкова гора» розповідала на своїх сторінках про різноманітні заходи, які проводили охоронці природи. Напередодні їх професійного свята я звернувся до виконувача обов’язків директора установи, начальника відділу охорони природно-заповідного фонду Олександра ЗЕЛЕНЧУКА.      ... Читати дальше
Першим нас зустрів лелека 

№ 21 від 23 травня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 236 | Коментарі (0)

– Тату, а як називається ця пташка?
– Не знаю!
– А чому ж ти не спитав, коли був маленьким?

Не раз згадував цей жарт, коли був на Новомалинському водосховищі. Але мені пощастило більше – мав змогу розпитати про пернатих у справжніх знавців своєї справи. Адже поруч були фахівці з Острозько-Дерманського національного парку Оксана Головко, Валентин Лисюк, Віталій Соколюк, випускниця географічного факультету КДУ, нині працівник екологічної служби Південно-Західної залізниці Олена Мазуренко, член Товариства охорони птахів України Василь Ільчук, справжній знавець навіть лондонських горобців Віктор Бондарець та інші відважні поціновувачі рідної природи. Метою нашої подорожі було спостереження за мігруючими та постійними мешканцями наших місцевостей, які населяють вказану водойму. Для цього використовували біноклі (які не на жарт перелякали місцевих рибалок) та визначники птахів – не лише українською, англійською, а й – білоруською мовами. І нам пощастило! Нарахували усі заразом (а нас було 10 мандрівників – з Острога, Рівного, Нетішина) майже 60 видів птахів, серед них навіть червонокнижного нерезня – сіру качку. І це – практично в одному місці!

Крім того, учасники групи могли побачити і рідкісні квіти, рослини, серед них з сімейства орхідейних та анемону дібровну – рідкість для Рівненщини. Дехто, крім того, шукав археологічні знахідки, дехто – фотографував напрочуд мальовничі навколишні краєвиди.

Отож, подорож була цікавою й змістовною. І всі її учасники з нетерпінням чекатимуть наступної природничої «прогулянки».

Олександр ГЛАДУНЕНКО

Собак не поменшає, але вони не будуть агресивні 

№ 16 від 18 квітня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 230 | Коментарі (0)

У минулому номері нашої газети ми вже повідомляли, що в Острозі, завдяки ініціативі громадськості, підтримки влади міста та району, з’явилося «світло в кінці тунелю» щодо вирішення проблеми з бездомними тваринами. Заступник голови Рівненської ГО «Зоозахист» Алла Лосік розповіла для нашої газети, що її громадська організація була створена у 2014 році, як ініціативна група людей для допомоги владі при вирішенні питання щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами та реалізації різних проектів, пов’язаних із екосистемами.  ... Читати дальше
Вона – джерело життя на Землі… 

№ 12 від 21 березня 2014 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 222 | Коментарі (0)

Все живе пішло з води, її використовують у всіх галузях народного господарства. Вода – невід’ємна умова існування життя, здоров’я та активної діяльності людини, тому дуже важливо оберігати її. Дослідники стверджують, що у майбутньому на планеті будуть проблеми не з кількістю води, а з її якістю. Якщо викиди шкідливих речовин у річкові води, моря та океани продовжать збільшуватись, то ще до 2030 року, за даними ООН, ми зіткнемось із проблемою нестачі питної води.  ... Читати дальше
Треба турбуватися про тих, кого приручили 

№ 9 від 28 лютого 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 307 | Коментарі (0)

Серед великого різноманіття всіляких днів є і Міжнародний день котів. Він відзначається у перший день весни – 1 березня. Цього дня у світі влаштовують виставки котів та інші заходи, присвячені пухнастим улюбленцям людини. Недарма їм відвели навіть окремий день, адже підраховано, що нині майже півмільярда котів проживають у сім’ях людей.  ... Читати дальше
Дбаючи про здоров’я тварин, ми також оберігаємо себе 

№ 8 від 21 лютого 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 362 | Коментарі (0)

У житті людей є чимало тварин, які нам неабияк допомагають. Собака – одна з них. З давніх-давен вона – одомашнена людьми. Як і сьогодні, собак використовували для охорони, полювання на дичину. При виникненні надзвичайних ситуацій (аварії, землетруси та інше) ці друзі людини рятують життя постраждалим. А ще собаки допомагають сліпим людям. Зрештою, собака є кращим другом людини.  ... Читати дальше
Як волонтери тварин рахували 

№ 5 від 31 січня 2015 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 348 | Коментарі (0)

Волонтерство в національних парках – чудовий спосіб активно відпочити на природі, зробити гарну справу й дізнатись багато цікавого про нашу рідну Україну! В 2014 році Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки WWF започаткувало акцію «Пізнай та збережи природні скарби України!», в рамках якої небайдужі добровольці долучаються до волонтерства в національних природних парках.  ... Читати дальше
«Румунський» землетрус відчувався і в Острозі 

№ 49 від 29 листопада 2014 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 208 | Коментарі (0)

У вечері, 22 листопада, о 21:14 зареєстровано землетрус, який стався на території Румунії, в так званій сейсмічно активній зоні Вранча. Як повідомляли українські ЗМІ, він охопив і територію України. В епіцентрі магнітуда землетрусу (за шкалою Ріхтера) складала 5,6. Телеканал 1+1 повідомляв, що найбільше він був відчутний в Одесі, Закарпатській та Івано-Франківській областях. ... Читати дальше
На сторожі збереження довкілля 

№28 від 5 липня 2014 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 323 | Коментарі (0)

Вже п’ятий рік поспіль 7 липня в Україні відзначається День працівника природно-заповідної справи – свято, метою якого є привернення уваги громадськості до благородної справи збереження та відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, розвитку територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. ... Читати дальше
Зробили природу чистішою 

№41 від 12 жовтня 2013 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 351 | Коментарі (0)

Чимало острожан і гостей міста залюбки відпочивають в лісі побіля водосховища Хмельницької АЕС. Та поводяться вони там не надто чемно, бо залишають після себе дуже багато неприбраного сміття. Воно не тільки неприємно вражає, але й шкодить природі. Нещодавно активісти неформального екологічного руху зробили чистішим один із затишних куточків нашого краю.   ... Читати дальшеПрацюють, щоб довкілля було безпечним 

№41 від 12 жовтня 2013 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 392 | Коментарі (0)

Про реформування галузі, екологічну безпеку напередодні професійного свята я розмовляв із начальником Острозького міжрайонного управління держсанепідслужби в Рівненській області, головним державним санітарним лікарем Острозького, Корецького і Гощанського районів Сергієм ІВАХНЕНКО.   ... Читати дальшеДива природи 

№36 від 7 вересня 2013 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 447 | Коментарі (0)

У деяких виданнях вже зустрічались фото, які демонстрували незвичний «врожай» на полях та городах. Наприклад, моркву, яка «знайшла» загублену раніше обручку. Виявляється, і у наших земляків бувають не менш цікаві знахідки. ... Читати дальшеІ диво природи спустилось з небес... 

№26 від 29 червня 2013 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 355 | Коментарі (0)

Кажуть, що все у цьому світі взаємопов’язано. Кажуть, що якщо тут розчавити мураху, то від цього в Африці помре слон. Не знаю, не перевіряв. Але ось те, що спад економіки України таки позитивно вплинув на довкілля – безсумнівно!   ... Читати дальшеСвята без шкоди для природи 

№52 від 29 грудня 2012 р.  Рубрика: Природа і екологія | Переглядів: 295 | Коментарі (0)

Жоден Новий рік у нашій країні не обходиться без ялинки. Разом з тим, близько 5 млн. вирощених у розплідниках хвойних дерев – від «банальної» сосни до екзотичної ялиці – вирубують щороку, щоб задовольнити будь-які, навіть найпримхливіші, передноворічні забаганки населення. Ще сотні тисяч дерев варварським способом позбавляються верхівок. Такою кількістю лісових культур можна засадити сотні гектарів лісу щороку. При тому, що 1 га ялинового лісу забезпечує річну потребу людини у кисні.   ... Читати дальше