Неділя

21.04.2019

17:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Присвячено великому Кобзареві

У сузір’ї поетів світового значення невгасимо сяє ім’я генія українського народу Т. Г. Шевченка. Його спадщина увійшла в свідомість народних мас, і з кожною історичною епохою набуває все нової діючої сили.  

Про Тараса Шевченка – творця і особистість – написані сотні книг, серед яких – наукові розвідки, художні біографії, публіцистичні та науково-популярні статті. Кожна доба по своєму інтерпретувала творчість поета і митця, часто покриваючи цю історичну постать різними ідеологічними нашаруваннями, але геніальне слово тому і геніальне, що не піддається корозії часу. Актуальність Шевченка не тільки в тому, що він порушував великі вічні питання і шукав відповіді на них, але й властивістю його творчості пробуджувати, підносити людину, зміцнювати її чудові начала.

Творчий спадок Т. Шевченка – великий і багатосяжний. В історії української та світової культури великий Кобзар увійшов і як талановитий художник. Писали про Шевченка і острожани. По приїзді в Острог, Лідія Спаська писала картини для музею. У 1961 р. їй було замовлено роботи: «Думи
Т. Шевченка» і «Т. Шевченко оглядає руїни Острозького замку». В 1964 р., готуючись до святкування 150-річчя з дня народження поета, син тодішнього директора краєзнавчого музею Прокопа Соколянського Віктор подарував музею портрет Тараса Шевченка. Він зробив копію з роботи Рєпіна.­

У 80-х роках острожанка С. І. Яр­молюк придбала портрет Т. Шев­ченка невідомого художника к. ХІХ ст. (можливо, острозького). Уродженець с. Вишеньки Острозького району Петро Сніщук зробив скульптуру з дерева «Тарас Шевченко», яка поповнила колекцію музею в 90-х роках. Після смерті Віталія Мельничука, уродженця с. Ми­халківці Острозького району, його дружина подарувала гравюру «Пам’ятник Т. Шевченку в Ост­розі». Ось так наші земляки увічнюють Великого Кобзаря, разом з тим поповнюючи колекцію по шевченко­знавству.

Подаємо світ­ли­ни картин та скульп­тури, присвячені ­великому Кобзареві, які­ збе­рі­гаються у фондах нашого­ заповідника.

Людмила КОЗЛОВСЬКА, завідувач художнім відділом Державного історико-культурного заповідника м. Острога

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 629 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]