Неділя

21.04.2019

21:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Присвячувалась пам'яті колеги

У четвер, 11 червня, в Музеї книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога відбувалася ХІІ наукова конференція «Острозькі краєзнавчі читання» (до речі, вперше в стінах цього закладу). Цього року вона була присвячена пам’яті острозького краєзнавця, археолога і етнографа Олександра Романчука (1949 – 2014 рр.). 

Під час відкриття конференції виступила голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, директор заповідника Сергій Кибкало, його заступник з наукової роботи, який виконував функції ведучого, – Микола Манько.  Вони вітали присутніх з початком роботи, бажали цікавих і змістовних виступів, було повідомлено про випуск до читань восьмого краєзнавчого збірника. Також зазначалося,  що в цьому році відзначається 25-річчя від початку проведення краєзнавчих конференцій в Острозі, які були започатковані ще у 1990-му році Петром Андруховим. Учасники конференції вшанували пам’ять краєзнавців, які пішли з життя після минулорічної конференції, – Олександра Романчука та Галини Гайковської.

Приємно, що організатори добре підготувались до конференції. Кожен її учасник отримував програму заходу та випущений до нього збірник. В ньому були опубліковані дос­лідження усіх учасників читань. Під час виступу на екрані було представлено дослідника, демонструвалися матеріали до його виступу, фотографії, презентації, фільми та ін. 

Перше слово було надано тим краєзнавцям і науковцям, які добре знали Олександра Миколайовича, працювали з ним – Олександрові Бондарчуку, Тарасові Вихованцю, Богданові Прищепі, Марії Данилюк, а також дружині Олександра Миколайовича. Вони говорили про нього як історика, археолога, етнографа, талановитого музейного працівника, дослідника, його роботу та людські якості.

На конференції були присутні й виступали представники не лише Острожчини й Рівненщини, але й інших далеких і близьких областей  – Чернігівської, Харківської, Київської, Хмельницької, Волинської, Житомирської та Тернопільської. Вони представили більше двад­цяти наукових досліджень, різних за напрямками. Саме їх коротке предс­тавлення й зайняло більшу частину конференції. Найбільш цікавими, на мою думку, були виступи Сергія Єсюніна про 167-й піхотний Острозький полк, Руслана Підставки та Зоряни Мазуранчик про містечко Колодно на Збаражчині, яке входило у володіння князів Острозьких, Юрія Пшеничного про город Івань біля Дубно, Ігоря Тимощука про військові частини, які знаходились в Острозі в ХІХ та ХХ століттях, Олени Жукової про Новомалин та його популяризацію, як частини туристичного маршруту, Володимира Марчука про спробу в кінці 40-х років ХХ ст. виділити  з Острозького району Сіянецький, Сергія Федорчука про розвиток хмелярства на Рівненщині в міжвоєнний період минулого століття, Наталії Переходько про медицину Західної Волині в той же період. Звичайно, цікавими та  оригінальними були й інші виступи. Вони також викликали значний інтерес і обговорення присутніх. 

Хочу наголосити, що упродовж чотирьох годин краєзнавці та науковці не просто читали свої праці, а робили короткі їх рецензії, щоб зацікавити присутніх і надати читачам поштовх для самостійного ознайомлення з матеріалами, відповідали на запитання присутніх.

У кінці конференції її ведучий Манько Микола запропонував присвячувати наступні конференції людям, «які ще є серед нас, яких потрібно увінчувати та шанувати при житті». Він щиро подякував усім присутнім за плідну роботу і запросив до участі в роботі круглого столу, який присвячений питанням історії та краєзнавства. Він також акцентував увагу присутніх, що такі зустрічі — це прекрасна нагода поспілкуватися один з одним, почути колег, дізнатися нове, зробити для себе певні висновки.

Анастасія КУЗНЕЦОВА

№ 25 від 20 червня 2015 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 226 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]