П'ятниця

26.04.2019

17:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Призначення допомоги по догляду за хворою дитиною

Напевно, не знайдеться людини, яка не скористалася б можливістю взяти листок непрацездатності по догляду за дитиною. Адже коли малюк хворіє, його мама готова кинути все на світі, аби бути поруч і хоч якось полегшувати стан хворої дитини. 

Одним із напрямів роботи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності (далі Фонд) є фінансування листків непрацездатності по догляду за хворою дитиною до досягнення нею 14 років. Допомога призначається застрахованій особі (матері, батьку) комісією із соціального страхування (уповноваженим) з першого дня за період, протягом якого дитина, за висновком лікаря, потребує догляду, але не більше як за 14 календарих днів. А у разі, якщо дитина потребує стаціонарного лікування, допомога призначається з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.

Розмір допомоги залежить від страхового стажу:

– 50% середньої заробітної плати отримають застраховані особи, які мають страховий стаж до 3 років;

– 60% – які мають страховий стаж від 3 до 5 років;

– 70% – які мають страховий стаж від 5 до 8 років;

– 100% – які мають страховий стаж понад 8 років.

Зустрічаються випадки, коли батько отримує листок непрацездатності по догляду за здоровою дитиною у той час, коли мати, за медичними висновками лікаря, не в змозі здійснювати догляд. Такі випадки мають бути засвідчені документально, а саме: довідкою з лікувального закладу, що засвідчує хворобу матері (необхідності догляду за другою хворою дитиною) із чітко зазначенним терміном лікування.

Допомога по догляду за дитиною не призначається у таких випадках:

– якщо застрахована особа перебувала у щорічній відпустці, відповідно період відпустки не продовжується на кількість днів хвороби дитини;

– за здоровою дитиною у період карантину;

– за хворою дитиною, старше 14 років при стаціонарному лікуванні;

– якщо застрахована особа виявила бажання працювати, вийшла на роботу на неповний робочий день та перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення.

Ці питання мають суворо контролюватися комісією із соціального страхування під час прийняття рішення щодо призначення допомоги або відмови у її призначенні.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» від 25 червня 2014 року № 208 (набрала чинності з 1 липня 2014 року) таке поняття як «допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» відмінено, натомість, буде призначатися «допомога при народженні дитини». У зв’язку із внесеними змінами, у випадку, якщо особа, якій призначено допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення.

Разом з тим, попри вищезазначені нормативні зміни, звертаємо увагу, що при вирішенні питання оплати листків по догляду за хворою дитиною (якщо дитині не виповнилося 3 роки) за рахунок коштів Фонду, комісії із соціального страхування варто керуватися наступним: особа офіційно перервала відпустку для догляду та працює – має право на оплату листка непрацездатності по догляду; особа вирішила працювати на умовах неповного робочого дня (тижня) продовжуючи перебувати у відпустці по догляду – листок непрацездатності не оплачується.

Олена ХАРЧУК,
спеціаліст 1-ї категорії Здолбунівської МВД РОВ ФСС з ТВП

№ 25 від 20 червня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 246 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]