П'ятниця

19.04.2019

09:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про безпеку використання газу в побуті в житловому фонді

Станом на 14 січня 2015 року в Україні під час використання газу в побуті сталося 6 нещасних випадків, 15 осіб постраждало, з них загинуло – 6 (внаслідок отруєння – 14, внаслідок вибуху газоповітряної суміші – 1). В Рівненській області в минулому році сталося 2 аварії, пов’язані з використанням газу в побуті, внаслідок чого травмувалося 6 осіб, в т.ч. смертельно – 5. Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Рівненській області були створені комісії, які провели технічні розслідування обставин та причин виникнення цих аварій. 

Основними причинами були: влаштування витяжних вентиляцій з механічним спонуканням повітря із приміщення в квартирах та будинках, які обладнані газовими приладами, що використовуються для горіння палива; невідповідність характеристик димових та вентиляційних каналів установленим вимогам, їхнє необстеження; недотримання абонентами вимог безпеки під час експлуатації газових приладів; не проведення плавного технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання квартир спеціалізованим підприємством газового господарства ПАТ «Рівнегаз»; відсутність провітрювачів в приміщеннях, в яких встановлені вікна без кватирок та з герметичним притулом; відсутність квартирних сигналізаторів загазованості для контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу та ін.

За результатами роботи комісій з технічних розслідувань були розроблені заходи щодо запобігання та уникнення подібним аваріям надалі. Постійно здійснюється контроль за виконанням цих заходів. В поточному році в Рівненській області вже сталася одна аварія, пов’язана з використанням газу в побуті. Так, 14 січня 2015 року в квартирі № 10 житлового будинку № 56 по вул. Будівельників в м. Березне сталося отруєння невідомого походження (ймовірно, чадним газом) шістьох осіб. Тепер комісією проводиться технічне розслідування цього нещасного випадку.

Безпека залежить від кількох основних чинників: у першу чергу – від стану системи газопостачання та газового обладнання в житлових будинках, технічного обслуговування.

По-друге, безпечне споживання газу визначається технічним станом вентиляційних каналів, своєчасність перевірок яких повинна забезпечуватися житловими організаціями міста. Через поступове старіння стану вентиляційних каналів житлового фонду порушується їх герметичність, що не ліпшим чином впливає на тягу. Тому перед опалювальним сезоном власники помешкань повинні організувати чергову перевірку та прочищення вентиляційних каналів. Відповідно до «Правил безпеки користування побутовими газовими приладами» та «Правил безпеки систем газопостачання України» обстеження вентиляційних каналів проводиться тільки спеціалізованою організацією. Третім чинником є чітке дотримання правил роботи газових плит та приладів опалення самими споживачами. Буває, не задумуючись, мешканці квартир самовільно втручаються в систему газопостачання, конструкцію газових приладів та вентиляційних каналів. А представників згаданих служб не впускають до власних помешкань. Хоча не слід забувати, що відповідальність за організацію проведення щорічного технічного огляду газових приладів опалення покладена чинними нормативами саме на власників квартир.

А як розцінити використання побутових газових плит для обігріву приміщення? Як зрозуміти використання у багатоповерхових будинках балонів зі скрапленим газом?! Такі «подвиги» несвідомих громадян – смертельна небезпека для оточуючих!

Звертаємося до вас із проханням постійно дотримуватись правил безпечного користування газовими приладами! Нехтування правилами безпеки під час використання газу призводить до непоправних трагедій! Як наслідок – гинуть люди! Основні причини нещасних випадків – несправний стан вентканалів; експлуатація побутових газових приладів із несправними системами відведення продуктів згоряння у димові та вентиляційні канали житлових будинків; самовільне втручання потерпілих у роботу газових приладів і мереж. Пам’ятайте! Порушення правил експлуатації газових приладів та неналежний догляд за ними є причиною смертельних нещасних випадків! Будьте завжди уважні при користуванні газом, бо у цьому – запорука вашої безпеки та безпеки близьких вам людей!

Олександр РАЧУК,
​головний спеціаліст відділу містобудування й архітектури та житлово-комунального господарства виконкому Острозької міської ради

№ 11 від 14 березня 2015 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 257 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]