Неділя

21.04.2019

21:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про доступне житло
Нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 343 «Про затвердження порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов». Кому можна скористатись таким кредитом і як розповідає заступник міського голови Володимир Мацун.

Вищевказаний документ був прийнятий в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Його метою є можливість громадянам скористатись державною допомогою для придбання доступного житла.

– Одразу зауважу, що нормативна площа житла для надання кредиту – 40 кв. метрів загальної площі на одну людину чи сім’ю з двох осіб, 58 кв. метрів загальної площі на сім’ю з трьох і більше осіб, – пояснює Володимир Степанович. – Перевищення нормативної площі можливе не більш як на 25 відсотків, при цьому сплачується її вартість позичальником за власні кошти. Щодо розрахункової вартості житла, то в Острозі вона становить 4 тис. грн. за кв. м. Отже, квартира 40-метрової площі вартуватиме 160 тис. грн.

Згідно постанови, такі кредити надаються рядом банків лише у гривнях і за певних вимог: строком до 15 років з моменту укладення договору; з ставкою 16 процентів річних, з яких 13 гасить держава; обов’язковим внеском позичальника 25 відсотків суми кредиту та укладення договорів поруки з кожним членом сім’ї, що мешкає з позичальником.

Щомісячний платіж з процентами не повинен перевищувати 40% сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Цей дохід (зарплата і всі інші грошові винагороди) на момент видачі кредиту з розрахунку на 1 особу не повинен перевищувати 5-кратний розмір середньої зарплати. Наприклад, якщо у нас вона становить 1 500 грн., то її 5-кратний розмір – це 7, 5 тис. грн. Отже, при доході у 7600 іпотечний кредит не нададуть.

Позичальник щороку подає декларацію про свої доходи і членів сім’ї.

Для укладення договору часткової компенсації процентів позичальник подає в банк перелік документів. Надання часткової компенсації процентів припиняється у разі прострочення позичальником платежів більше ніж на 180 календарних днів; порушення умов договору, якщо за даними поданої податкової декларації депозити, розміщені у банках позичальником і членами його сім’ї, перевищують 20 відсотків суми непогашеного кредиту і т. д.

– Право на часткову компенсацію процентів позичальник може використати лише один раз, – підкреслює Володимир Мацун. – В Острозі на квартирному обліку стоять більше 400 осіб, на Рівненщині – більше 28 тисяч. Цьогоріч в області за програмою «Доступне житло» передбачається отримання 757 квартир. Ті острожани, котрі зацікавились програмою, за детальною інформацією, консультаціями можуть звертатися у міську раду.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 338 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]