П'ятниця

19.04.2019

17:20

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про іменинників і шаблю-оберіг
З нагоди відзначення Дня Збройних сил України 6 грудня в Острозькому обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою Рівненської облради відбулися урочистості – концерт, вітання іменинників і демонстрація артистичних талантів.  

Майбутніх захисників Вітчизни і всіх присутніх вітали ведучі святкового заходу Алла Харчук та Ірина Примак, які побажали чоловікам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я. Вони розповідали про славні бойові традиції українського війська, історія якого сягає часів Київської Русі, українських січових стрільців.

Начальник ліцею Дем’ян Поліщук сердечно привітав зі святом усіх присутніх – вихованців ліцею, їх вихователів і вчителів, військовослужбовців, які служать тепер, перебувають у запасі та відставці. Він нагадав, що у сьогоднішніх приміщеннях ліцею до 2004 року дислокувалась військова частина А-3993 (14 інженерний полк). Багато її військовослужбовців тепер працюють у ліцеї. Серед них підполковник, тодішній заступник командира полку з тилу, а тепер заступник начальника ліцею з матеріально-технічного забезпечення В’ячеслав Кіндзерський. Нещодавно він відзначив свій 50-річний ювілей. З нагоди цієї події Дем’ян Васильович поздоровив свого заступника і вручив йому вітальну листівку від колективу ліцею, а заступник начальника ліцею з виховної роботи Тетяна Матласевич – подарунок і розкішний букет живих квітів. Для нього у виконанні ліцеїстів прозвучала пісня та гучні оплески.

Та, виявляється, що досвідчений офіцер був не єдиний іменинник. Саме 6 грудня народився ліцеїст Олександр Москалюк. Він також з рук Тетяни Сергіївни отримав квіти і напутні слова. Ліцеїсти співали (соліст Олександр Москалюк, Артур Іванюк, учасники вокального гуртка), декламували вірші (учні 11-В класу), грали на музичних інструментах (акордеон – Владислав Чорноволов). Мене вразила прекрасно виконана інсценізація «Дівчина-шабля» (на фото), яку показали учасники драматичного гуртка ліцею і учениці гімназії Іра Докієн та Оля Віровець. Перед глядачами постали молоді та старі козаки, хлопчик, майбутній козак Вовк, турецькі загарбники, мама турецького вояка, юна українка Оксана, яка, потрапивши у полон, воліла перетворитись на шаблю-оберіг і дістатись козакові Вовку, ніж жити у неволі. У запеклих боях вона багато разів рятувала життя мужньому бійцеві. Про таємницю невразливості козака здогадались вороги. Вони підступно обміняли шаблю-оберіг на нову, але просту. Без своєї вірної захисниці у наступній битві з яничарами він мав загинути, але востаннє, ціною своєї загибелі дівчина врятувала життя сотникові. Засмучений козак поховав дівчину і часто приходив до кам’яного хреста. Він подарував стару шаблю своєму внукові і пригадав події із своєї героїчної молодості…

Іван ГЛУШМАН
№50 від 15 грудня 2012 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 271 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]