Субота

20.04.2019

07:20

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про храм, бюджет та музшколу
В останній день літа відбулася двадцять сьома сесія Острозької міської ради шостого скликання, на якій були присутні 20 із 30 депутатів.

Традиційно привітавши депутатів-іменинників, міський голова О. Шикер перейшов до затвердження порядку денного сесії. За пропозицією депутата О. Корнійчука (ВО „Батьківщина”) першим питанням розглядали звернення релігійної громади Свято-Воскресенської парафії УПЦ м. Острога. Настоятель церкви о. Віктор (фото 1) озвучив прохання надати згоду на передачу культової будівлі Свято-Воскресенської церкви у власність релігійної громади. Він розповів присутнім про історію храму, виготовлення технічної документації на споруди, роботу, яка велася і ведеться нині з благоустрою території, приміщення і наповнення його духовними реліквіями, утваррю. Однак у депутатів Л. Тимчук (ВО „Батьківщина”), Ю. Ягодки виникли питання щодо ведення служби у храмі українською мовою. О. Віктор пояснив, що неможливо зробити повний і точний переклад текстів молитов та служби. Вона може вестися лише слов’янською мовою і це позиція громади – обирати мову, на якій ведеться служба. А позиція церкви – збереження миру між православними. Депутат Л. Мініч (ВО „Батьківщина”) зауважила: немає гарантії того, що на території церкви з часом не буде не церковних закладів. На це о. Віктор апелював, що мріє про духовний розквіт храму, створення гідних умов для прихожан, хористів, недільної школи і основою цього бачить передачу будівлі храму у власність громади. При цьому балансоутримувачем їх залишиться відділ культури. Зважаючи на дискусію, що розгорнулася, і те, що не всі депутати були ознайомлені з документами, зокрема статутом церкви, за пропозицією депутата О.Корнійчука було вирішено довивчити це питання і перенести його на наступну сесію.

Про підсумки виконання міського бюджету за перше півріччя цього року доповідала начальник міськфінуправління Т. Мацун (фото 2). Зокрема, йшлося про те, що до загального фонду надійшло 14372,9 тис. грн., рівень виконання власних доходів склав 94,9%. Депутати затвердили і зміни до бюджету у зв’язку з надходженням субвенції на погашення заборгованості різниці в тарифах.

Із деякими корективами були прийняті земельні питання. Після представлення міським головою одноголосно було затверджено кандидатуру Л. Сніщука на посаду керуючого справами виконкому Острозької міської ради.

Після зауважень і пропозицій депутата І. Кузьменка (ВО „Батьківщина”), була затверджена і нова редакція Положення „Про дитячу музичну школу”. Як повідомила заступник міського голови О. Логвін, нова редакція і шестирічне навчання дасть змогу зменшити бюджетне навантаження на галузь культури без погіршення якості навчання учнів.

На сесії було затверджено акт інвентаризації кладовищ міста, який озвучив заступник міського голови В. Мацун. Інвентаризація була проведена комісією у складі 5 осіб. Баланасоутримувачем кладовищ було визначено ОКП „Водоканал”.

У „Різному” депутат О. Корнійчук запропонував підготувати бюджетній комісії схему розрахунку для визначення земельного податку. Також озвучив пропозицію знести башточки у дворі по пр. Незалежності,1 – як відповідь на звернення до нього жителів двору. Депутат Ю. Ягодка подякував за відремонтовану дорогу по вулиці Мічуріна, Богуна.

На завершення сесійного засідання міський голова ще раз звернувся до депутатів з проханням слідкувати, вказувати, просити жителів міста дотримуватись правил благоустрою на підпорядкованих територіях.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 318 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]