Неділя

21.04.2019

21:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про організацію громадського контролю
Звіт спостережної комісії при Острозькому міськвиконкомі щодо організації та здійснення громадського контролю за поведінкою осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених
до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням протягом 2011 року


Спостережна комісія при Острозькому міськвиконкомі утворена рішенням виконавчого комітету від 16 червня 2009 року № 143 в кількості 10 осіб. До складу комісії входять представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, трудових колективів та окремі громадяни.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р. № 1042 та іншими законодавчими актами.

Засідання спостережної комісії проводяться в міру потреби, але, зазвичай, не рідше одного разу в місяць.

Основними завданнями спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органу місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Впродовж звітного періоду відбулось 9 засідань спостережної комісії, на яких згідно повідомлень кримінально-виконавчої інспекції розглянуто 26 повідомлень про взяття на облік 26 осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі.

Членами комісії проведено обстеження житлово-побутових умов проживання таких осіб, складено відповідні акти обстежень, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо їх прав та гарантій та профілактичні бесіди з метою недопущення вчинення повторних злочинів. Згідно постанов спостережної комісії, цих осіб взято на облік центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де їм надаються соціально-педагогічні, соціально-психологічні, соціально-економічні, соціально-медичні та інші послуги. Протягом звітного періоду цій категорії осіб працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано 74 послуги соціально-психологічного, соціально-педагогічного, соціально-економічного характеру.

У червні 2011 р. із Слов’яносербської виправної колонії № 60 УДДУПВП Луганської області надійшло повідомлення про звільнення особи, жителя міста Києва, який прибув до обраного ним місця проживання в м. Острог.

За результатами повідомлення проведено засідання спостережної комісії, членами комісії обстежено житлово-побутові умови звільненого, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо його прав та гарантій та профілактичну бесіду з метою недопущення вчинення повторних злочинів.

На засіданні спостережної комісії 03.11.2011 р. було погоджено подання Острозького районного підрозділу Здолбунівського МРВ кримінально-виконавчої інспекції УДДУ ПВП у Рівненській області про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання молодої особи, жителя міста Острога.

Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Міжнародного благодійного фонду «Мир» у квітні отримав благодійну гуманітарну допомогу одягом та продуктами харчування. Цю допомогу отримали 2 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі у 2010 році та перебувають на обліку центру.

Пріоритетними напрямами роботи спостережної комісії в цей час і на перспективу буде соціальний патронаж осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарань з випробуванням та залучення до соціальної адаптації членів їх родин. А також співпраця з громадськими організаціями щодо сприяння ресоціалізації даної категорії осіб.

Ольга ЛОГВІН, голова спостережної комісії
Просмотров: 300 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]