Вівторок

23.04.2019

21:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про Острог розповість «Радіо Катовіце»
До нашого міста у четвер, 3 жовтня, прибули делегації, у складі яких були гості з Польщі та Чехії. Вони взяли участь у міжнародному тристоронньому «круглому столі», який покликаний покращити та зав’язати плідну співпрацю між Острогом, польським та чеським містами. Аби про Волинські Афіни більше дізналися мешканці Сілезького воєводства, у складі делегації були репортери «Радіо Катовіце». Його аудиторія – більше 5 мільйонів. Завдяки Інтернету репортажі про перебування польської делегації у нашому місті велися майже в онлайн-режимі. Для гостей працівниками Острозької міської ради та іншими зацікавленими у міжнародній співпраці організаціями була підготовлена цікава і змістовна програма.  

У п’ятницю гостей з Беруня та його побратима із Чехії – Моравського Беруня знайомили з Острогом. Вони відвідали краєзнавчий музей, Музей книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога, Острозьку академію, мандрували містом, побували на центральному майдані, де проводилась акція до Дня захисту тварин, журналісти спілкувалися з острожанами і цікавилися їх життям, заняттями, знаннями про Польщу та ін.

Наступного дня, вранці, поляки та че­хи, а також представники міської ради, взя­ли участь у ранковій гімнастиці «Цілющі вправи – будьте здрави», яка проводилась на стадіоні Національного уні­вер­ситету «Острозька академія» під ке­рів­ницт­вом президента Острозького мо­ло­діж­ного клубу «Здрав будь» Олега Швеця.

О 10 годині в залі засідань міської ради розпочалося урочисте відкриття міжнародного тристороннього «круглого столу». Першим із вітальними словами виступив міський голова Олександр Шикер, який зазначив, що радий вітати гостей із сусідніх дружніх країн. Острог має давню і славну історію, значні здобутки в галузі науки, культури та освіти. Тож наше місто цікаве для гостей. Олександр Федорович висловив подяку всім, хто брав участь у підготовці заходів у рамках міжнародного тристороннього «круглого столу»; сподівання, що співпраця принесе добрі плоди для нашого міста, а також польського та чеського; вона триватиме багато років. Свої вітання та побажання для учасників круглого столу висловлювали, ділилися думками щодо соціальних проектів «Я, моя сім’я, мій рід, моя Земля» та «Здоровим бути здорово»: бурмістр міста Берунь (Польща) Бернард Пустельник, староста Моравського Беруня Зденка Сушальська, перший заступник міського голови Віталій Ундір, депутат міської ради Борис Гловацький, голова Острозької районної ради Рустам Хутиз, начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Дермансько-Острозький» Оксана Головко, керівник Острозького молодіжного міськрайонного клубу «Здрав будь» Олег Швець. У той же час радіожурналіст Анна Сойка повідомила, що слухачі «Радіо Катовіце» почули перший репортаж про перебування польської делегації в Острозі.

У рамках «круглого столу» відбулися цікаві заходи. Зокрема, під час презентації соціального проекту 2014 року «Я, моя сім’я, мій рід, моя Земля» один із його авторів Олег Швець вів мову про мету проекту, основні напрямки його реалізації, заплановані заходи, представляв основних його учасників. Також демонструвались відеосюжети про роботу Рівненської обласної молодіжної організації «Фонд молодіжних ініціатив «Крила» та Острозького молодіжного міськрайонного клубу «Здрав будь», етнофестиваль «Новомалинська Любава», соціальний проект 2012 року «Я, моя сім’я, мій рід, моя Земля»; ділились своїми враженнями про перший етнофестиваль у Новомалині його учасники та батьки дітей, які брали в ньому участь.

Великий інтерес у гостей викликали майстер-класи. Оксана Головко навчала бажаючих виготовляти слов’янські ляльки-мотанки, детально розповідала про історію їх появи, призначення, техніку виготовлення, матеріали, які використовуються та ін. Під керівництвом досвідченого тренера гості з Польщі та Чехії, а також острожани, із захопленням, власними руками виготовляли обереги. Художник, письменник, автор різнопланових тренінгових систем Сергій Стоцький розповідав про енергетику національного візерунку, розповідав як можна відкривати приховані у собі творчі можливості. Учасники тренінгу малювали… дихання (із закритими очима), обома руками творили узори, їх посвячували у художники. Під час перерви учасники «круглого столу» куштували фіточаї «Дари природи», які були приготовані з цілющих трав  Острозького краю. Крім того, Оксана Головко провела віртуальну екскурсію парком, говорила про його історію, розміщення, найцікавіші об’єкти та ін. На завершення першої частини гостям були вручені запрошення для участі у заходах соціального проекту та буклети про парк.

Друга частина «круглого столу» проходила на природі. Гості та острожани відправились до Національного парку. Там усі обідали, спілкувалися між собою, милувалися неповторними краєвидами верхівського лісу. Серед зеленого моря організатори показали слов’янські оздоровчі вправи та провели майстер-клас «Психофізична система природного руху «Білояр» під керівництвом інструктора Сергія Гончарука. Як досягти успіхів у праці і домашніх справах, навчав Сергій Стоцький. Ведичний психолог Петро Брезден розповідав про розуміння сімейних стосунків у світогляді наших предків крізь призму ведичної астрології. Керівник науково-дослідницької лабораторії «Сло­в’янські традиції оздоровлення» Кос­тянтин Розумовський презентував еко­тренажер і методику Tremass для рефлексотерапії хребта. Два тренажери були подаровані керівникам польської та чеської делегацій. На закінчення відбулось підбиття підсумків роботи «круглого столу», обговорення можливих перспектив міжнародної співпраці. Міський голова Олександр Шикер подякував усім учасникам зібрання, організаторам, людям, які допомагали плідній роботі, зокрема, перекладачу Оксані Кузьменко, головному спеціалісту відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Олександру Юрчуку та водію міськради Сергієві Кругляку. У неділю вранці гості відбули до себе на батьківщину.

Я спілкувався із колегами з Польщі. Репортер «Радіо Катовіце» Анна Сойка розповіла, що воно виходить в ефір по всьому Сілезькому воєводству. Це одна із 17 радіостанцій у Польщі, яка не приватна, а державна,  і готує програми для слухачів краю. Вона має одну з найбільших аудиторій серед усіх радіостанцій такого рівня, бо Сілезьке воєводство – великий промисловий центр  Польщі, і там мешкає більше 5 мільйонів громадян. Хоча по площі це одне з найменших воєводств, але за кількістю населення – друге в країні. Транслюється станція у ФМ-діапазоні та Інтернеті. До Острога журналісти прибули, щоб підготувати серію матеріалів про партнерські зв’язки польських міст із побратимами. Зібрані матеріали будуть використані в радіопередачі про перебування делегації з Беруня в Острозі і при підготовці серії тематичних програм, зокрема, сімейної, яка виходить в ефір у суботу в середині дня. А ще плануються програми, присвячені історії, культурі, побуту, традиціям мешканців нашого краю. Журналісти вважають, що їхнім слухачам буде цікаво дізнатися, як живуть острожани, чим вони відрізняються від поляків, що можна взяти у нас корисного.

Анна Сойка розповіла, що вона кілька років тому була у Львові. Він тоді її приємно вразив. Так само тепер Острог. Гарне місто, з цікавою історією, культурою, музеями. Та найбільше сподобались люди – щирі, товариські, відкриті. Вони з радістю спілкувалися із гостями, при потребі допомагали. Тож тепло людських душ найцінніше…

Іван ГЛУШМАН№41 від 12 жовтня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 836 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]