П'ятниця

24.05.2019

16:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про острожан написано в книзі «Музейні фахівці Рівненщини»

На сторінках «Замкової гори» вже розповідалось про презентацію бібліографічного покажчика «Музейні фахівці Рівненщини», яка відбулась у кінці минулого року в Рівному. У вівторок, 24 березня, у бібліотеці Національного університету «Острозька академія» пройшла аналогічна подія, але на ній було зроблено основний акцент про нинішніх і колишніх музейних працівників Острожчини, імена яких, завдяки їх самовідданій праці, потрапили до книги. 

Нагадаю, що новий збірник представлений у серії «Дослідники Рівненського краю» та є першим подібним виданням в Україні. Книга містить інформацію про видатних музейних працівників Рівненщини, їхні біографії, перелік основних праць та напрямки досліджень. Багато талановитих фахівців своєї справи присвятили роботі у музеях все життя: вони здійснювали пошук старовинних артефактів, вивчали їх, працювали для збереження експонатів, дбали про повернення втрачених пам’яток та багато іншого.

На події було багато запрошених гостей, які доклали значних зусиль для розвитку музейної справи на Острожчині та чиї досягнення потрапили до покажчика. Окрім них та студентів, на презентації були співробітники Рівненської обласної наукової універсальної бібліотеки, Острозької районної та міської бібліотек, журналісти.

– Музеї у всі часи називали джерелами пізнання та скарбницями минувшини. Музейні працівники – особливі люди, тому що все своє життя вони присвячують музейній справі, збирають та вивчають історико-культурну спадщину краю, беруть участь у археологічних та етнографічних експедиціях. Музеї пов’язані з бібліотеками і прикладом такої співпраці є бібліографічний покажчик «Музейні фахівці Рівненщини», – зазначила завідувач відділу акумуляції краєзнавчих документів і бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Ніла Кожан.

Серед багатьох музейних фахівців Рівненщини, згаданих у книзі, є чимало дослідників з нашого міста, які сьогодні працюють в Державному історико-культурному заповіднику Острога. Кілька з них виступали на презентації, ділилися спогадами про колег, дякували за видану книгу – заступник директора Державного історико-культурного заповідника з наукової роботи Микола Манько, його колеги – завідувач відділу охорони пам’яток Олександр Бондарчук, завідувач відділу історії Марія Данилюк. На жаль, не було на заході через сімейні обставини подружжя Позіховських – Світлана та Олександр – завідувачі відділів Музею книги і друкарства, нумізматики. Думаю, вони також могли розповісти багато цікавого про свою роботу і колег.

– В Острозі дуже багато матеріалу для досліджень та розкопок, особливо це стосується князівської доби, – зазначив Олександр Бондарчук, який 12 років працював у академії та займався зі студентами розкопками під час археологічних практик. – Тоді вироблялось багато посуду. Під час роботи ми його знаходили, опрацьовували зібраний матеріал. У багатьох досягненнях та дослідженнях є частка роботи й студентів Острозької академії.

Вже немає серед нас багатьох колишніх музейних працівників, засновників краєзнавчого музею в нашому місті Михайла Тучемського, Йосипа Новицького, Григорія Равчука, Прокопа Соколянського, Олександра Романчука та інших. Завдяки виданій книзі, без сумніву, пам’ять про них збережеться навічно.

Яна БИСТРИЦЬКА

№ 13 від 28 березня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 282 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]