Четвер

18.04.2019

19:21

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про пенсії за особливі заслуги перед Україною

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України №170-VII «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей», прийнятий Верховною Радою України 4 квітня 2013 року.  

Відповідно до п. 8 статті 1 цього Закону України в редакції, чинній до 1 січня 2014 р., пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлювалися винятково матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

Відтепер, згідно із внесеними змінами до згаданого Закону, якщо у випадку смерті матері або у випадку позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому, як і раніше, враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

Для порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, таким батькам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем одержання пенсії з заявою та відповідними документами, а саме: копія паспорта; копії свідоцтв про народження дітей; документи, що підтверджують факт смерті матері, або позбавлення її батьківських прав.

Пенсії за особливі заслуги багатодітним матерям і батькам встановлюються відповідною Комісією при Рівненській обласній державній адміністрації.

Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення за встановленням пенсії, але не раніше дати набрання чинності положеннями Закону, що встановлює право на таку пенсію. Днем звернення вважається день прийому заяви щодо порушення клопотання про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами.

Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам як надбавка до пенсії, на яку має право особа згідно із законом (до пенсій за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років). Розмір надбавки до пенсії багатодітним матерям і батькам встановлений в наступних розмірах: за 10 і більше дітей – 40%; за 9 дітей – 39%; 8 дітей – 38%; 7дітей – 37%; 6 дітей – 36%; 5 дітей – 35% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Сергій БАЗИЛЮК-КОТОВИЧ, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення

№11 від 7 березня 2014 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 254 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]