Субота

20.04.2019

07:34

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про податок на нерухоме майно
Податковим кодексом запроваджено новий місцевий  податок, а саме податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Законом № 4834 встановлено, що ст. 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу набирає чинності з 01.01. 2013 р.  

Житлова нерухомість оподатковується відповідно до ставки податку, яка встановлюється сільською, селищною або міською радою. Для квартир, житлова площа, яких не перевищує 240 кв.метрів, та житлових будинків – 500 кв.метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7 відсотка.

Обчислення суми податку здійснює податкова служба за місцем розташування об’єкта житлової нерухомості. При нарахуванні податку враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік і до одного об’єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності):

– для квартир до 120 кв. метрів;

– для житлових будинків до 250 кв. метрів, тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує ці показники.

До 1 липня звітного року органи державної податкової служби надсилають платникам податків – фізичним особам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення питань щодо суми податку, платники мають право звертатися до податкової для звірки даних і врегулювання відповідних питань.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня  звітного року і  до лютого цього ж року подають до органу податкової служби декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.

Податкове зобов’язання, згідно з повідомленням-рішенням, необхідно сплатити:

– фізичним особам протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

– юридичним особам – авансовими внесками щоквартально до 30 числа, що наступає за звітним кварталом, які відображаються  в річній податковій декларації.

Водночас, не оподатковується житлова нерухомість яка:

– перебуває у власності держави або територіальних громадах (їх спільній власності);

– розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення;

– є будівлею дитячих будинків сімейного типу;

– є садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

– належить багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;

– гуртожитки.


Щодо продовження терміну дії свідоцтва платника єдиного податку

Острозьке відділення Здолбунівської ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 299. 3 ст. 299 Податкового кодексу України  свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково виключно суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської  діяльності  іншим  особам.

Тому суб’єктам  господарювання, фізичним та юридичним особам, які отримали свідоцтво  платника  єдиного податку в 2012 році та бажають у 2013 році продовжувати працювати на спрощеній системі оподаткування, не потрібно звертатись до органів державної податкової служби чи інших державних органів за продовженням терміну дії Свідоцтва та подавати жодних заяв.


Мінімальна заробітна плата на 2013 рік
З 1 січня – 1147 гривень.
З 1 грудня – 1218 гривень.

Прожитковий мінімум  для працездатних осіб:
З 1 січня – 1147 гривень.
З 1 грудня – 1218 гривень;

Гранична сума для застосування  податкової соціальної пільги: 1610 гривень,
Звичайна соціальна пільга (100%) – 573,50 гривень.
Підвищена соціальна пільга (150%) – 860,25 гривень.
Підвищена соціальна пільга (200%) – 1147,00 гривень.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ
№2 від 12 січня 2013 р. Категория: Фінанси, податки і статистика | Просмотров: 290 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]