Четвер

25.04.2019

18:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про резерви і економію бюджету
У вівторок, 20 березня відбулося засідання виконкому Острозької міськради, на якому були присутні Роман Богданович Сагат, завідувач сектору державного фінансового аудиту державної фінансової інспекції в Рівненській області та Руслана Степанівна Мичка, начальник Острозького відділення ЗОДПІ. Члени виконкому розглянули планові і додаткові питання, заяви громадян, установ.

Про стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни у відділах і управліннях виконкому доповідав пер­ший­ заступник міського голови В. Ун­дір. За його словами, внутрішній фінан­совий контроль навіть при бідності бюджету дає змогу забезпечувати доцільне та ефективне фінансування життєдіяльності міста. Віталій Олександрович розповів про результати минулорічного фінансового аудиту бюджету. Зокрема, дисбаланс між плановими завданнями Здолбунівської ОДПІ по надходженню власних і закріплених доходів до бюджету міста та плановими показниками, затвердженими Острозькою міською радою – перші значно нижчі і це не дає можливості отримувати потрібні доходи. Щодо шляхів наповнення дохідної частини бюджету, то тут резервом є оптимізація в освіті, адже у нас наповнюваність класів в школах нижче, ніж у всіх містах обласного підпорядкування. За даними 2010-2011 навчального року цей показник становить 20,8 умовного учня, що на 4,2 нижче аналогічного по області. В результаті оптимізації потужностей ЗНЗ розрахунково міський бюджет отримає додаткових фінансових ресурсів в сумі – 1219,5 тис. грн., що дасть змогу удосконалити мережу та структуру закладів освіти, що суттєво позначиться на якості освітніх послуг, в тому числі і на якості харчування. Також Віталій Олександрович зазначив негативну тенденцію щодо зростання в досліджуваному періоді (2009, 2010, І півріччя 2011 рр.) кількості збиткових підприємств. У цьому списку, на жаль, знаходяться і комунальні підприємства, зокрема, у 2010 році отримало збитку на суму 242,3 тис. грн. Острозьке комунальне підприємство «Теплоенергія» та на 156,1 тис. грн. ОКП «Водоканал», які є власністю громади міста та не дають змоги збільшити надходження до бюджету міста за рахунок відрахувань з податку на прибуток зазначених підприємств. Також значним резервом для збільшення надходжень до бюджету є упорядкування питань використання земель. Як зауважив міський голова Олександр Шикер, в минулому році бюджет був недовиконаний на 116 тисяч гривень і ці кошти можна було б доотримати орендою земельних ділянок. Але на той час була відсутня нова експертна оцінка землі. В минулому році на фінансування заходів з оцінки землі було виділено 30 тисяч гривень, проект проходить експертизу і цьогоріч є шанс збільшити надходження в бюджет від використання землі.

У своєму виступі Роман Сагат проаналізував втрати, резерви, неефективні витрати міського бюджету. Наголосив на ефективнішому використанні землі під нерухомістю, зауважив на неузгодженості планів з податковою інспекцією. Натомість Руслана Мичка пояснила, що їх плани формуються відповідно до бази оподаткування у місті, що багато платників припиняють діяльність і запропонувала узгоджувати плани перед подачею їх у вищестоящі інстанції. Начальник міськфінуправління Тетяна Мацун поінформувала, що Міністерство фінансів доводить місту доходи, враховуючи показники останніх 5 років. А В. Ундір доповнив її конкретними цифрами: в 2009 році у місті було 210 платників юридичних осіб, у 2010 – 160, в 2012 їх залишилось 120.

Тетяна Дмитрівна також інформувала про заходи щодо забезпечення фінансовими ресурсами бюджету Острога у 2012 році. Йшлося про жорстку економію бюджетних коштів, їх раціональне використання.

Члени виконкому затвердили звіт про виконання міської програми «Вете­ран» за 2011 рік, затвердили зміни до рішення виконкому про організацію оплачуваних громадських робіт у зв’яз­ку із зменшенням їх фінансування, обговорили проведення міського етапу обласного рейтингу «Гордість Рівненщини».

Рішення по заявах, які розглядались, стосувались прав неповнолітніх, громадських організацій, житлових питань острожан.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 401 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]