Вівторок

23.04.2019

08:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про стан законності та правопорядку
Інформація про стан законності та правопорядку на території Острозького району та міста Острога у 2012 році та вжиті заходи прокурорського реагування з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.  

Острозька міжрайонна прокуратура в 2012 році здійснювала свої повноваження виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, не допустила незаконного втручання у діяльність інших підприємств, установ та організацій, випадків підміни органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і державного контролю та зосередила свою роботу на здійснення правозахисної роботи шляхом нагляду за діяльністю цих органів.

Упродовж 2012 року Острозькою міжрайонною прокуратурою здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

Ужитими заходами вдалося запобігти суттєвим порушенням законів у ході виборів народних депутатів України. При цьому Острозька міжрайонна прокуратура дотримувалась принципу невтручання у політичні процеси під час виборчої кампанії.

Практична реалізація організаційних заходів, правильна координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю сприяла стійкому покращенню криміногенної ситуації в регіоні та стану законності. У 2012 році (станом на 19.11.2012 р.) вчинено 173 злочини, що на 20,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Менше вчинено тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, крадіжок державного майна та з торгівельних об’єктів, грабежів, шахрайства, хуліганства. Активізовано протидію злочинам у сфері наркоманії, виявлено на 71,4% більше таких злочинів. Не допущено росту вчинення злочинів неповнолітніми, в громадських місцях, на вулицях, в стані сп’яніння. Однак, має місце ріст рецидивної злочинності, в тому числі серед неповнолітніх, та вчинення злочинів у групах. З 2-х до 3-х зросла кількість особливо тяжких злочинів. Послаблено протидію злочинам у сфері службової діяльності, зокрема, не виявлялися злочини у бюджетній сфері.

Острозькою міжрайонною прокуратурою за результатами здійснення правозахисної діяльності упродовж 2012 року порушено 1 кримінальну справу, яку направлено до суду з обвинувальним висновком, внесено більше 160 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 89 посадових осіб, в тому числі 37 – в органах контролю та 42 – в органах місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, відшкодовано 625 тис. грн., в тому числі 124 тис. грн. до бюджету.

Острозькою міжрайонною прокуратурою активно проводиться представницька робота. Так, упродовж 2012 року в інтересах держави та громадян, які самостійно не в змозі захистити свої порушені права, пред’явлено позовів на загальну суму 1 032 тис. грн., із яких 14 розглянуто та задоволено на суму 940 тис. грн., в тому числі стягнуто до бюджету – 291 тис. грн. Рівень реального виконання судових рішень становить 98%, в тому числі в сфері бюджетної системи – 94 % (по області відповідно 95% та 23%).

Вжитими заходами прокурорського реагування в сфері земельних відносин вдалося попередити незаконне надання земель площею 263 га. на суму біля 6 млн. грн.

Упродовж 2012 року при здійсненні нагляду за додержання законів Острозьким МВ УМВС України в Рівненській області при проведенні дізнання та досудового слідства міжрайпрокурором перевірено та погоджено понад 120 рішень про порушення кримінальних справ, виявлено та поставлено на облік 3 злочини, які раніше не були зареєстровані, та порушено 3 кримінальні справи, 2 з яких направлені до суду, дано 45 письмових вказівок у кримінальних справах, скасовано як незаконні 2 постанови про порушення кримінальних справ, 27 постанов про зупинення досудового слідства. Перевірено законність понад 1650 матеріалів про відмову в порушенні кримінальної справи, прийнятих працівниками Острозького МВ УМВС України в Рівненській області.

Державні обвинувачі Острозької міжрайонної прокуратури прийняли участь у розгляді Острозьким районним судом 214 кримінальних справ, в тому числі у 116 з постановленням вироку. Не допущено випадків неявки державних обвинувачів в судові засідання. Виправдувальні вироки не постановлялися, кримінальні справи в порядку ст.232 КПК України із суду не відкликалися та судом в порядку ст. 249 – 1 КПК України прокурору не поверталися.

Проведено біля 50 перевірок додержання вимог законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. За результатами перевірок внесено 14 документів прокурорського реагування, які розглянуті, виявлені порушення усунуті, до відповідальності притягнуто 6 посадових осіб.

Старшим слідчим Острозької міжрайонної прокуратури закінчено досудове слідство у 6 кримінальних справах. В тому числі закінчено провадженням 1 кримінальну справу з ознаками корупції, 1 – у бюджетній сфері, 1 – в сфері земельних відносин.

Упродовж 2012 року вирішено 81 письмове звернення громадян, 25 звернень направлено за належністю. Проведено 8 виїзних прийомів громадян у сільських радах району.

Острозька міжрайонна прокуратура діє гласно, систематично інформує державні органи влади, громадськість про стан законності та заходи щодо її зміцнення. Так, упродовж 2012 року міжрайпрокуратурою підготовлено та внесено в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування 6 інформацій про стан законності на території району та міста, здійснено 28 виступів в засобах масової інформації.

Завдяки належному прокурорському нагляду у 2012 році не допущено випадків порушення конституційних прав громадян: незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності, незаконного засудження, незаконного утримання під вартою.

Любов КОВАЛЬЧУК, острозький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції
№5 від 2 лютого 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 371 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]