Субота

20.04.2019

19:55

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування по м. Острог»

Експертний висновок постійної комісії Острозької міської ради з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта-рішення виконкому міської ради «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування по м. Острог» 

Розробник регуляторного акта – відділ еко­номіки, торгівлі та побутового обслуговування населення виконкому Острозької міської ради.

Проект регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування по м. Острог» відповідає принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Проект регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування по м. Острог» відповідає вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» тарифна політика повинна забезпечувати баланс між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання, а також задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, застосування сучасних типів транспортних засобів та досягнення сталих економічних умов роботи.

На основі методичних рекомендацій формування тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11. 2009 р. № 1175 здійснено розрахунок економічно обґрунтованої вартості перевезення пасажирів в м. Острозі автомобільним транспортом приватних підприємців.

Діючий на сьогодні тариф на перевезення пасажирів автомобільним транспортом приватних підприємців в розмірі 1,00 грн. за одну поїздку був встановлений рішенням виконкому № 38 від 26 лютого 2008 р., за цей час зросли ціни на паливо-мастильні матеріали, матеріали, амортизаційні відрахування, що є причиною росту вартості цього тарифу.

Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», наданими розрахунками вартості перевезень 1 пасажира, необхідно прийняти регуляторний акт, яким буде встановлено економічно-обгрунтований тариф на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.­

– встановлення вартості на проїзд пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування не може бути здійснено за допомогою ринкових механізмів, так як відповідно до п.2 ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» погодження тарифів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування належить до повноважень виконавчого комітету міської ради шляхом прийняття виконкомом міської ради відповідного регуляторного акта;

– можливо розглянути ситуацію, коли деякий час тарифи залишатимуться без зміни. У даному випадку це призведе до погіршення технічного стану рухомого складу, погіршення надання послуг автомобільним транспортом, втрати кваліфікованих працівників внаслідок недоотримання належного рівня оплати праці, що, в свою чергу, ставить під загрозу стале задоволення потреб населення та відвідувачів регіону в автоперевезеннях. Дана альтернатива є неприйнятною;­

– одним з альтернативних заходів для автоперевізників могло б бути зниження витрат на паливно-мастильні матеріали, запчастини, поява можливості закупівлі автобусів на пільгових умовах, тощо, але зазначені питання не можуть бути вирішені на рівні виконкому.

Тому, зазначена проблема може бути вирішена лише у разі перегляду тарифів на перевезення пасажирів шляхом приведення їх до економічно-обґрунтованого рівня, який би забезпечив стале надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та належну реалізацію вимог статті 10 Закону України «Про автомобільний транспорт», згідно якого тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, застосування сучасних типів транспортних засобів.

Отже, запровадження запропонованого регуляторного акта є обґрунтованим способом досягнення визначених цілей, та таким, що забезпечить виконання виконкому покладених на нього зобов’язань та повноважень.

Очікувані результати від прийняття запропонованого проекту рішення:

– приведення тарифів на міські пасажирські перевезення до рівня економічно-обгрунтованих;

– створення належних умов для забезпечення стабільного та безперебійного перевезення населення;

– покращення якості пасажирських автомобільних перевезень;

– громадяни міста змушені будуть платити за кожну поїздку більше, але, у разі не прийняття рішення, вони взагалі можуть залишитись без транспортного обслуговування, у зв’язку з нерентабельністю здійснення даного виду послуг.

Відстеження результативності визначення рішення виконкому буде здійснюватись шляхом вивчення звернень громадян, про­ведення аналізу фінансових показників діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються перевезенням пасажирів в місті.

Базове відстеження результативності дії проекту рішення проведено до набрання його чинності.

Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного акта. За результатами проведеного відстеження буде можливо порівняти показники базового та повторного відстежень. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом внесення відповідних змін до регуляторного акта.

Періодичне відстеження планується проводити один раз на кожні наступні три роки, починаючи від дня закінчення заходів щодо повторного відстеження його результативності.

3. Узагальнений висновок

Враховуючи проведену експертизу, проект регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування по м.Острог» та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Сергій ІЩУК,
заступник голови постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики

№ 20 від 16 травня 2015 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 267 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]