Неділя

21.04.2019

21:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про зарахування до страхового стажу періоду призову на військову службу під час часткової мобілізації

Відповідно до ухваленого 27 березня 2014 року Верховною Радою України Закону № 1169 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», що набрав чинності з 1 квітня 2014 року, внесено зміни до деяких законодавчих актів України. Згідно зі змінами, що були внесені, зокрема, до ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»  та ст. 119 КЗпП, працівникам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, було встановлено гарантії збереження місця роботи, посади і середнього заробітку, але не більш як на один рік.

Відповідно до цих норм між роботодавцем та працівником, призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий пе­ріод, після 1 квітня 2014 р. зберігаються трудові відно­сини (але не більш як на один рік), а працівник лише звільняється від виконання виробничих або посадових обов’язків, і тільки після закінчення визначеного періо­ду, якщо такий працівник не стане до виконання посадових обов’язків, трудові відносини мають бути припинені відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП.

Згідно із внесеними змінами, на осіб, призваних під час мобілізації, поширюватиметься весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців. Зокрема, відповідно до абзацу другого п. 1 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»,час перебування громадян України на військовій службі зараховує­ться до їхнього страхового стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Враховуючи положення ст. 58 Конституції України, Закон не має зворотної дії в часі, крім випадку, наприк­лад, якщо у Законі чинність його окремих положень поширюється і на певні випадки, що мали місце до наб­рання ним чинності.

Разом з тим, за цей період особа, призвана на військову службу, отримує середню заробітну плату, яка нараховується з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100, виходячи із виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата, з урахуванням п. 8 названого вище Порядку.

Сергій БАЗИЛЮК-КОТОВИЧ, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення

№28 від 5 липня 2014 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 216 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]