П'ятниця

26.04.2019

16:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про збільшення пенсійних виплат
Двадцять шостого березня 2012 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №257 „Про підвищення розмірів пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні”.

Законом України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (ч.2 ст.42) передбачено щорічне підвищення трудових пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком. Зокрема, визначено, що пенсії підвищуються на коефіцієнт, який дорівнює не менше ніж 20% темпів зростання заробітної плати в Україні.

Державною службою статистики зафіксовано темп зростання середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у 2011 році стосовно 2010-го на рівні 117,6%.

Відповідно до прийнятого урядом рішення, з 1 березня 2012 року розмір пенсії підвищено на 3,52% , що відповідає 20 відсоткам темпу зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні. Перерахунку підлягають пенсії, розмір яких протягом минулого року зріс менше, ніж на 3,52%.Право на підвищення з 1 березня 2012 року мають 1345 осіб нашого району та міста, розмір пенсії яких зросте в середньому на 45 грн.

З 1 квітня 2012 року у зв’язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», підвищено розміри пенсійних виплат. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 квітня збільшено з 822 грн. до 838 грн. Перерахунок пенсії проведено для 10753 пенсіонерів.

У зв’язку з цим проведено черговий перерахунок пенсій та надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 квітня складає 838 грн., мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців – 1005,60 грн., на трьох і більше – 1257 гривень. Шахтарі, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у квітні отримають пенсію у розмірі не менше, ніж 2514 гривні.

Крім того, також підвищені надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводяться непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія буде перерахована після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення з роботи.

Але, слід звернути увагу, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тому і працюючі, і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 838 грн.

Євгенія ШАВЛОВСЬКА, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі
Просмотров: 369 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]