Вівторок

23.04.2019

09:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Про зміни у законодавстві й не тільки

– Якщо фізична особа – підприємець, яка застосовує спрощену систему оподаткування, не отримувала доходу, чи має вона сплачувати єдиний внесок за себе?

– Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ (Єдиний соціальний внесок) фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

– Хто сплачує єдиний соціальний внесок і податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) із сум заробітної плати, виплаченої підприємством працівникам, залученим на військові збори? Як будуть відшкодовуватися ці податки військкоматами? Чи будуть військкомати відшкодовувати ЄСВ, нарахований на зарплату?

– Відповідно до ст. 7 Закону про ЄСВ базою нарахування єдиного соціального внеску є заробітна плата за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються Законом України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Їх склад деталізовано в Інструкції № 5. Тому суми середньої заробітної плати, які виплачуються особам, призваним на військові збори, є базою нарахування ЄСВ (і об’єктом оподаткування ПДФО). Відшкодування військкоматами утриманого та нарахованого підприємством ЄСВ і ПДФО не передбачено.

– Чи треба нараховувати ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку, якщо таку компенсацію нараховано та сплачено після звільнення працівника?

Ні, не потрібно. Згідно з частиною другою ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які, зокрема, отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. Зазначений порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

Виплати, що відносяться до основної, додаткової заробітних плат, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, для нарахування ЄСВ визначаються Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 р. № 5 (Інструкція № 5). До фонду додаткової заробітної плати належить оплата за невідпрацьований час, зокрема, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток (пп. 2.2.12 Інструкції № 5).

Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час, тому зазначені суми компенсацій, які нараховуються та виплачуються роботодавцем звільненим особам, не є базою нарахування ЄВ.

Продовження в наступному номері >>>

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 253 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]