Понеділок

22.04.2019

03:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пробація – свобода від ув’язнення, безпечніше суспільство!

На сесії Верховної Ради України 5 лютого 2015 року було прийнято Закон України «Про пробацію». Він набрав чинності 27 лютого. Його прийняття є свідченням гуманізації кримінально-виконавчої політики держави та формування в Україні системи виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та адміністративних стягнень, яка сприя­тиме забезпеченню захисту інтересів особи, суспільства і держави. 

Закон передбачає створити систему органів пробації, яку складають центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, та органи, утворені цент­ральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань.

Згідно із законом, «пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого».

Згаданим законодавчим актом встановлено, що працівники пробації виконуватимуть принципово нову функцію – підготовку досудового звіту та набувають статусу учасника кримінального процесу. Досудовий звіт готується на запит суду щодо обвинуваченої особи та містить соціально-психологічну характеристику обвинуваченого; оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення; висновок про можливість виправлення без обмеження або позбавлення волі на певний строк.

Згідно із законом, завданнями пробації є: підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених; здійс­нення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років; виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі; направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів; реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; проведення соціально-виховної роботи із засудженими; здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення; реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Також збільшиться обсяг повноважень працівників пробації для виконання завдань пробації: перебувати на земельних ділянках, у житлових та інших приміщеннях громадян за їх згодою, а також на території і в приміщеннях підприємств, установ і організацій з повідомленням про це керівника або уповноваженої ним особи; відвідувати суб’єктів пробації за місцем їх проживання, роботи або навчання; викликати суб’єктів пробації до органу пробації та отримувати від них усні чи письмові пояснення. Законопроект зобов’язує у встановлений органом пробації строк надання йому безоплатної інформації, необхідної для здійснення його повноважень.

Законом також визначено підстави для застосування пробації, визначено поняття «досудова пробація», «наглядова пробація», «пенітенціарна пробація», визначено особливості пробації щодо неповнолітніх та суб’єктів пробації і їх основні права, а також встановлено контроль за діяльністю органу пробації.

Андрій ШТЕНЬКО,
інспектор Здолбунівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, старший лейтенант внутрішньої служби

№ 20 від 16 травня 2015 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 284 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]