П'ятниця

19.04.2019

10:05

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Проблема – кошти витратити
Швидко і злагоджено прийняли рішення із планових питань депутати на 30 сесії Острозької міської ради 30 листопада. Більше часу приділили проблемам у питанні «Різне», особливо проблемі повернення коштів з міського бюджету за готель «Вілія».  

Традиційно на початку засідання міський голова О. Шикер привітав іменинника листопада – депутата
С. Рибачка. Після затвердження порядку денного про підсумки виконання міського бюджету за 9 місяців звітувала начальник міськфінуправління Т. Мацун, детально зупинившись на основних показниках надходжень та видатків.

В обговоренні питання депутат
О. Корнійчук (ВО «Батьківщина») зауважив, що сьогодні головна проблема – не знайти кошти, а їх витратити, адже усі проплати по роботах у місті, потребах комунальної сфери гальмуються казначейством. Однак головне – вчасні виплати заробітних плат, коштів на які до кінця року вистачає.

При розгляді питань заяв про вилучення і надання земельних ділянок депутат В. Степанюк (ВО «Батьківщина») озвучив ще і клопотання ДПТНЗ  «Острозьке ВПУ-28» про затвердження проекту землеустрою ділянки, землі якої є давно в користуванні училища. Він пояснив, що такий поспіх – необхідна умова того, щоб ще в цьому році заклад отримав державний акт на землю. Сесія погодила це питання.

Обговорення і ряд питань виникло у прийнятті рішення щодо затвердження чи не затвердження містобудівного обґрунтування забудови земельної ділянки «Розміщення меблевого салону-магазину по вулиці Островського, 28А в Острозі». Однак, зважаючи на те, що орендну плату орендар ділянки платить, що незабаром вступить в дію Закон про дольову участь інвесторів в розвитку інфраструктури міста і орендар буде зобов’язаний зробити вклад в інженерні споруди міста, депутати затвердили це містобудівне обґрун­тування.

У «Різному» сесія знову повернулась до найболючішого питання міського бюджету – поверненню коштів за готель. Нагадаємо, що на минулій сесії депутати прийняли звернення до обласної ради з проханням посприяти коштами обласного бюджету у відшкодуванні. Однак, у відповіді на звернення, яке озвучив секретар міської ради
М. Добровольський, йшлося про те, що звернення було переадресоване обласному фінуправлінню. Воно ж, опираючись на Бюджетний кодекс, відповіло, що питання відшкодування коштів за готель має вирішуватись бюджетом Острога. Депутат Г. Аршинов (ВО «Батьківщина») зауважив, що у рішенні суду про відшкодування немає логіки, адже місту готель не повернений. Депутат
О. Корнійчук озвучену відповідь назвав неповагою до органів місцевого самоврядування Острога. Адже обласні депутати навіть не дізнались про звернення, і, відповідно, про проблему з готелем. На його думку, треба використати усі важелі впливу на обласну раду, на окремих депутатів, ще раз звернутись до В. Берташа, Ю. Кічатого аби допомогли вирішити болюче для міста питання. Було вирішено звернутись до депутатів облради від Острога – І. Пасічника, Р. Василишина аби і вони допомогли.

Останнім питанням обговорення було встановлення дитячих майданчиків в Острозі, які за пропозицією О.Корнійчука мають бути біля будинку по пр. Незалежності,1 – Мануїльського, 33 та біля будинку по вулиці Бельмаж,102. Раніше, як пояснив заступник міського голови В. Мацун, встановлення майданчиків вважалось питанням благоустрою, сьогодні – це вже будівництво, на яке потрібно виготовляти проектно-кошторисну документацію. І це, відповідно, чималі додаткові витрати. Чи можуть жителі самі придбати і встановити майданчик? Чи може бюджет проплатити аванс за виготовлення проектно-кошторисної документації? Ці питання поки що залишились без відповідей, як і питання встановлення пандусів для кількох інвалідів міста.

Олена ТОЛОЧИК
№49 від 8 грудня 2012 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 249 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]