Неділя

21.04.2019

17:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Професію опанувала на виробництві
Починаючи з січня цього року перша і остання сторінки нашої газети регулярно друкуються кольоровими. Завершує роботу з підготовки «Замкової гори» до виходу у світ друкар ТзОВ "Острозька друкарня" Світлана Білявська. Саме завдяки їй читачі отримують наш часопис більш привабливим зовнішньо. 

Розпочинаючи розповідь про свою роботу, Світлана Михайлівна каже, що в дитинстві не мріяла про роботу у друкарні, з технікою. Їй було більше до вподоби вишивання, конструювання одягу. Тож після закінчення Острозької СШ №1 навчалася в місцевому ПТУ №13 за спеціальністю «Кравець легкого жіночого одягу з умінням проводити розкрій та ремонт». Закінчивши його, працювала за спеціальністю у міському побуткомбінаті та на фабриці «Вілія».

Після одруження, народження дочки, коли закінчився термін перебування у декретній відпустці, з’ясувалось, що на підприємстві, де працювала раніше, ситуація змінилася на гірше. Фабрику приватизували, діяла вона у півсили, зарплату виплачували і працювали не регулярно, інколи розраховувалися товаром, який необхідно було ще й самотужки продавати, аби отримати «живі» гроші. Звісно, Світлана Білявська мала право повернутись на своє робоче місце, але вирішила не робити цього. Вона скористалась порадою тітки, яка тривалий час працювала у Острозькій друкарні і в кінці 90-х років влаштувалася туди прибиральницею. І хоч там ситуація із роботою, зарплатою була не кращою, але ліпщого тоді знайти не могла.

У 2002 році власником друкарні стало РST «Україна». Було відремонтоване приміщення, встановлено на місці старих машин високого друку – обладнання для плоского «Ромайори» та «Домінанти», з’явилися комп’ютери та інше обладнання. Директор ТзОВ «Острозька друкарня» запропонував Світлані Білявській роботу помічника друкаря із тим, щоб вона опановувала професію безпосередньо на виробництві.

Нині жінка пригадує, що спочатку страшно було починати роботу із технікою, але цікаво, тому і погодилась. Її наставник, друкар Вадим Ковальчук приїжджав на роботу з Рівного. Тож до прибуття свого вчителя Світлана мала виконати його завдання, щоб той не гаяв часу. Часто було так, що вдвох вони водночас працювали на двох, а то й трьох машинах. Як помічник, Світлана допомагала у всьому – перш за все спостерігала за друком, за потреби обслуговувала машину, перекладала папір. Трохи освоївшись, почала самостійно друкувати на налаштованому «Ромайорі» бланки, пізніше чорно-білі газети, а потім і кольорові. Настав час, коли вона стала спеціалістом.

Наступним кроком у професійному рості Світлани Білявської було освоєння складнішої машини – «Домінанта». Вона зізнається, що хоч вже працювала на ній помічником, але неабияк хвилювалася. Спочатку призначення кожної кнопки, важеля, регулювальних механізмів записувала у блокнот. З часом з’явились знання, вміння, а за ними прийшла впевненість. І коли із друкарні звільнився основний друкар кольорової продукції, Світлана Михайлівна зайняла його місце.

Тепер вона добре знає свого «Домінанта», вміє самотужки переналаштувати його у залежності від товщини, густини і формату паперу. Більшість людей не знають, як з’являються на світ буклети, книги та інша різнобарвна продукція. Світлана Білявська каже, що у друкарнях, які розраховані на великі тиражі, почергового накладають одна на одну чотири фарби – жовту, синю, червону і чорну. Їх комбінація дає можливість передати будь-який відтінок райдуги. Там все робиться за один прохід паперу через чотири секції машини. Це суттєво прискорює випуск продукції. Але додаткові секції коштують дуже дорого, і, крім того, потребують великої площі для свого розміщення. У ТзОВ «Острозька друкарня» таких можливостей немає, тому друкують все однією секцією, пропускаючи листок через машину аж чотири рази. Аби світлини у газеті, календарі, книзі були чіткими, необхідно ідеально налаштувати потрапляння фарби на своє місце. Тому Світлана Михайлівна дуже ретельно, через лупу, 5-10 разів вдивляється у пробний відтиск і регулює положення пластини.

– Випуск поліграфічної продукції складний процес і залежить від роботи багатьох спеціалістів, – розповідає Світлана Білявська. – Аби замовник був задоволений роботою, необхідна злагоджена робота всіх працівників і обладнання. Сьогодні немає у штаті помічника друкаря, тому при закладанні паперу в машину мені допомагає різальник паперу Віктор Пантюшко, при замовленні друку комбінованих кольорів – дизайнер Тетяна Горійчук. При засвічуванні пластин також необхідно чітко «звести» кольори, це робить Тетяна Курято. Велике значення має також налаштування машини, її стабільна робота. Тут допомагає Василь Панасюк. Зрештою, дружню підтримку колег я відчувала під час навчання, і вона допомагає мені тепер.

Паралельно із роботою по тиражуванню продукції Світлана Білявська освоїла інші спеціальності – політурні роботи, насвітлювача друкарських форм, різальника паперу. За потреби, вона може замінити інших працівників. Це дуже важливо, адже інколи необхідно виручити того, хто перебуває у відпустці, захворів. Крім того, інколи замовлень більше надходить у політурний цех і їм потрібна допомога, щоб вчасно впоратись із завданням. Тож доводиться працювати там, де в цьому є потреба.

Колектив редакції газети «Замкова гора» щиро вітає своїх партнерів із професійним святом, а Світлану Білявську ще й з Днем народження. Бажаємо вам міцного здоров’я, миру, злагоди, достатку в сім’ях, успіхів у професійній діяльності, більше доброзичливих партнерів і вдячних замовників.

Іван ГЛУШМАН
№21 від 25 травня 2013 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 483 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]