П'ятниця

26.04.2019

05:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Прощавай, Букварику!

Зізнаюсь, коли ми закінчували перший клас (а це було 55 років тому), нічого подібного не було: просто – лінійка, Останній дзвоник, кращих нагороджували книжками й грамотами, зачитували, кого перевели до наступного класу, а кого залишили прослухати той самий курс предметів (дехто примудрявся його слухати не те, що двічі, а й навіть тричі!). І – все! Тож був приємно вражений святом «Прощавай, Букварику!», який підготували учні 1-А класу Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» разом зі своєю класною «мамою» Галиною Антонівною Чайкою. 

Діти чудово співали, розказували віршики про свою першу книгу, яка, за словами однієї з першокласниць, «усім книжкам начальник» (оче­видно, маю­чи на увазі, що він – начало всіх начал, тобто початок для інших книг). Зрозуміло, що після таких гарних слів на свою адресу Букварик не міг не прийти в гості до школяриків. Привітав їх і попрохав розповісти про всі букви, які він вміщує, і які опанували дітки. А це для них було зробити непросто. Адже для одних він видавався досить «злим» і рикав на них, бо: «буква-р-р-р-рик», іншим не давався, бо відволікав своїм насмішкуватим «бу-ква-ква-рик». Зате для більшості він був наче той життєдайний рукотворний канал, що рятує від спраги: «букв-Арик». Всі без винятку дітки дали характеристику кожній з 33-х літер, знову наголосивши, що не так давно до абетки української повернулася літера «Ґ».

А далі до малюків прийшли в гості нові підручники: Читанка, Рідна мова, Математика, які з нетерпінням чекають їх у 2-му класі. І вже всі ці книжечки разом з Буратіно (який теж, прочитавши букварик, прийшов на свято) проспівали веселу повчальну пісеньку чого вчать, що кажуть робити в школі.

Гадаю, свято сподобалось і запам’яталось усім. Як і характеристика, яку дала Галина Антонівна своїм вихованцям: «1-А клас – загальний вік 168 років. Середній вік – 7 років. Улюблений предмет – фізкультура. Улюблений день тижня – неділя. Улюблена пора року – літо…». А на завершення свята вона від вдячних батьків отримала квіти. Саме з думкою про літні канікули і зустріли діти ще одне свято –  Останнього дзвоника.

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№ 22 від 30 травня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 201 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]