Четвер

18.04.2019

20:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Прославляли Бога під небесами полігону

Минулої дощової, вітряної суботи, 10 січня, на Рівненському полігоні відбулося різдвяно-новорічне дійство. Для воїнів новоствореного батальйону, який проводить тут військові навчання перед відправленням у зону бойових дій АТО, колядував хор «Благовість» (регент Юлія Полонська) храму Преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» (настоятель протоієрей Василь Жуковський). 

Поміж лісового краєвиду над полігоном дзвінко і піднесено, святково і задушевно лине: «Христос народився! Славімо Його! Слава Україні! Героям слава!». Перед виступом хору «Благовість» острозький поет Олесь Ундір виконав своєрідний поетичний заспів:

Це вам, захисники Вітчизни,

Божественне лунає слово,

Щоб був розбитий ворог грізний

Обов’язково!

Слава Богу! Слава Богу!

Ми зустріли Новий рік.

Хай осяє Перемогу

Цвіт Господньої зорі!

Потім хористи академічного храму заколядували аж сім колядок: «З колядкою ідем», «Нова радість стала», «Різдвяна ніч», «У Вифлеємі десь Марія...», «Дзвони дзвонять», «Слава Богу народженому», «Родинна колядка», а також заспівали віншування «Будьте здорові». Після кожної колядки Олесь Ундір читав українським воїнам власні поетичні твори про неньку-Україну, Різдво Христове, віру в Бога і Перемогу. Радістю світилися очі захисників Батьківщини, випромінюючи тепло і спокій, мир і бойовий дух од зачарованого духовного співу і натхненно-трепетних віршів. Автор поетичних збірок «Божественний храм душі» і «Різдвяні фрески» подарував їх бійцям Рівненського батальйону, адже:

Слово – також зброя,

Криця духу бойова:

Букви – то набої,

А снаряди – то слова.

Гучні солдатські оплески, як вияв щирої вдячності за подарований для них святковий концерт, линули над січневим полігоном. Здавалося, навіть бронзолиці сосни зеленими долонями довкруж аплодували учасникам духовного зворушливого дійства, в якому також узяв активну участь християнський хор Свято-Покровського собору міста Рівного.

Віриться, що кожне солдатське серце в той непогожий день було зігріте співом і поетичним словом, що цей духовний захід на все життя залишиться в душах українських воїнів. На добру, довгу згадку про це святкове дійство учасники духовного заходу сфотографувалися з воїнами Рівненського батальйону на плацу полігону під Господніми небесами.

Під сильним враженням того, що відбулося на поліському полігоні, в творчім серці Олеся Ундіра цього ж дня народився новий, натхненно-настроєний вірш:

На Рівненському полігоні

Дзвенить колядок спів.

Солдати плещуть у долоні,

Бо кожен з них радів

У спогадах про рідну хату,

Про милий отчий край,

Про усміх мами, щирість тата,

І свій сердечний рай.

І навіть сосен бронзолицих

Плескала зелен-віть:

Ще довго-довго буде сниться

Усім різдвяний цвіт.

Віталій РІДНИЙ

 

№ 3 від 17 січня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 244 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]