Вівторок

23.04.2019

09:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пташка з райського саду завітала в Острог

Пташка з райського саду завітала в Остріг:

Ми зустрілися радо, де святий оберіг.

І поезія щира полонила серця,

Наче пахощі мира, наче сяйво Отця.

Олесь Ундір

Ці теплі рядки наш острозький поет Олесь Ундір присвятив відомій поетесі, письменниці Рівненщини – Любові Пшеничній, зустріч з якою днями відбулася в Острозькій центральній районній бібліотеці. Чому «Пташка з райського саду»? Тому що так називається її збірка поезій, яка стала найкращою книгою Рівненщини 2015 року у номінації «Краща поетична збірка». Тому що таку загадкову й духовно чисту постать нагадує ця сердечна, світла й талановита жінка.

Любов Пшенична – поетеса, письменниця, авторка книг для дітей та дорослих, лауреат літературно-мистецької премії ім. В. Поліщука, член Спілки письменників України. Її твори введені до шкільної програми, друкувалися в перекладах російською, білоруською, тувинською мовами.

Познайомитись ближче, поспілкуватись з поетесою зібралось чимало шанувальників її творчості, зокрема, начальник відділу культури та туризму ОРДА Марія Кузьмінчук, члени літоб’єднання ім. І. Маєвського Олесь Ундір, Євгенія Гембаровська, бібліотекарі міста та району й інші острожани.

Любов Антонівна з трепетом і теплотою згадувала свої найкращі миті дитинства, ділилася власними захопленнями, літературними уподобаннями.

– Я завжди читала, скільки себе пам’ятаю, перечитала всі книги в нашій бібліотеці, – зізнається пані Люба. – А ще любила малювати, хоча ніколи не думала, що те малювання може стати чимось серйозним, як і мої перші поетичні спроби.

Дитячі замальовки Любові стали ілюстраціями її збірок. Свій перший вірш вона написала у 4-му класі і присвятила його Тарасові Шевченку, любов до якого з дитинства виплекала мама, як і любов до народних пісень. Мамині пісні, за словами поетеси, згодом стали фольклорною основою багатьох її легенд, оповідань, поезій. Зараз в доробку авторки понад 50 пісень. Любов Антонівна з захопленням розповідала про своє насичене літературне життя в студентські роки. Цікаво, що в дитинстві вона мріяла стати бібліотекарем, однак згодом вирішила присвятити своє життя дітям, поступивши на дошкільне відділення Рівненського педінституту. Про знайомство з поетесою згадував і Олесь Ундір. Він присвятив їй вірш «Благословення райської пташки», на написання якого автора надихнула лише одна звістка про те, що поетеса приїде до Острога.

Під час творчої зустрічі Любов Пшенична чимало розповідала про себе, читала вірші, відповідала на запитання слухачів. Про все вона говорила з любов’ю, яка не лише в її імені, а й у всьому її житті:

– Ця любов в мені від Отця, яку я мушу віддавати, як джерело, інакше воно замулиться.

Безперечно, цією любов’ю письменниця поділилася з усіма присутніми, її вірші та розповіді залишили у душі щось дуже тепле і світле. Найкращі побажання для письменниці пролунали від Марії Кузьмінчук та директора районної бібліотеки Ольги Бояр. Вони висловили надію на те, що це не остання зустріч, і Любов Антонівна, справді, наче пташка з райського саду, ще обов’язково завітає до Острога.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 21 від 23 травня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 326 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]