П'ятниця

19.04.2019

18:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Радіємо успіхам наших учнів

«Лише творчий учитель може бути джерелом успіху своїх вихованців»

В.Сухомлинський

Одного дня малюк пішов до школи. Він був маленький, а вона – велика. Та двері в клас вели уже знадвору, а добрий вчитель на порозі кликав. Навколо всі раділи і всміхались, і школа завелика не здавалась. І став малий щасливим, як ніколи…адже одного дня малюк пішов до школи. 

Як розпізнати обдаровану дитину? Як не втратити обдаровану дитину? Як розвинути творчу особистість? На ці питання постійно шукають відповіді науковці, психологи, педагоги. Потрібно тактовно, делікатно розвивати в дитини інтерес, навчати терпінню і заохочувати працювати старанно, завершувати почате. Намагатись зменшити надмірну вразливість обдарованої дитини, вчити достойно програвати і не сприймати невдачу, як трагедію; володіти емоціями, робити все, щоб дитина не занижувала своєї самооцінки і водночас не виставляла напоказ свою обдарованість. Від того, наскільки повно та ефективно реалізуються потенційні можливості обдарованої особистості, залежать темпи і якість розвитку соціальних та економічних умов життя українського суспі­льства.

Розвиток творчих здібностей особистості – це одвічний гуманістичний принцип. Ще стародавні греки вважали, що самостійна, а отже, і творча особистість здатна самовіддано служити своєму народу і державі. Кожна держава зацікавлена у вихованні такого могутнього інтелектуального потенціалу, як обдаровані, талановиті діти. З цією метою в Україні за участю Президії АН України, МОН України й ряду інших міністерств та відомств, створена комплексна програма пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей і молоді «Творча обдарованість». Реалізація такої програми проходить і в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, яка гордиться своїми талановитими учнями. Серед таких учнів Марія Дубінчук – учениця 8 класу. Слова першого вчителя Валентини Ясінської, якими почалась її подорож у країну нових знахідок і відкриттів, одразу створили в класі атмосферу доброзичливості та взаєморозуміння, подарували дитині радість. Марії ще не виповнилось 6 років, як вона переступила поріг школи. Та хвилювання мами були марними. Дівчинка була скромна, наполеглива, уважна, допитлива і вже в початкових класах проявила нахил до гуманітарних наук. Проби пера оцінювали однокласники, батьки, вчителі. Перші успіхи в олімпіаді «Юне обдарування», у конкурсі читців-декламаторів, конкурсі ім. Петра Яцика дали поштовх долати труднощі і наполегливо досягати успіхів.

Один мудрець зазначив, що вчитель є вчителем доти, доки навчається сам. Нові напрями в педагогіці може реалізувати тільки та людина, яка здатна до постійного духовного і творчого зростання, зміни самої себе, уставлених стереотипів у поглядах на світ. Тільки особистість може творити особистість, тільки характер може творити характер. Такою особистістю у школі є вчитель української мови та літератури Зоя Мико­лаївна Панасюк. Вона під­­хоп­лює думки учнів і оцінює їх одразу, підкреслюючи їх оригінальність, важливість; заохочує оперування предметами, матеріалами, ідея­ми; стимулює і підтримує ініціативу учнів, самостійність; підкидає проекти, які можуть захоплювати; пропонує цікаві факти; залучає учнів до творчої пошукової роботи, до участі у міських, обласних, всеукраїнських конкурсах, змаганнях, виставках; відзначає досягнення вихованців, підтримує та стимулює активність, ініціативу, пошук. Така методика сприяла новим перемогам і досягненням Марії Дубінчук. Щорічно вона є переможцем і призером мовно-літературних конкурсів.

Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 гордиться новою перемогою Марії Дубінчук – ІІІ місце у ІV етапі Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка, бажає їй творчих злетів, а батькам висловлює щиру вдячність за виховання і підтримку талановитої донечки.

Світлана ОЛІЙНИК,
заступник директора Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 3

№ 18 від 30 квітня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 304 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]