Четвер

18.04.2019

19:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Радо зустрічали друзів із Беруня

Упродовж трьох днів – із вечора четверга до суботи ранку, 6 – 8 серпня, в Острозі перебувала делегація з нашого міста-побратима Беруня, який знаходиться в Республіці Польща. Це, мабуть, перший візит до нас за час війни, яку розв’язав на Донбасі наш північно-східний сусід і тамтешні сепаратисти.

Зустрічали шановних гостей  – нещодавно обраного нового бургомістра Беруня Крістіана Гшешіца, депутата міської ради Генрика Мазгая, працівника відділу бургомістра Єву Отрембу, керівника відділу зв'язків з громадськістю та його заступника Пшемислава Майора і Адама Кондля, водія Мирослава Кузновіча – міський голова нашого міста Олександр Шикер, секретар міської ради Микола Добровольський та заступник очільника міста Анатолій Лисий.

Після того, як гості переночували, відпочили з дороги, вранці у п’ятницю, в кабінеті секретаря міськради відбувся офіційний прийом. Їх радо вітала громада міста на чолі з Олександром Шикером. У дружньому спілкуванні за чашкою кави брали участь також секретар міськради Микола Добровольський, заступник міського голови Анатолій Лисий, начальник відділу культури та туризму Ольга Лозюк, директор Острозької дитячої музичної школи Наталія Балаушко та інші. Обговорювали ситуацію в Україні та Польщі, стан співпраці міст-побратимів, плани на майбутнє. Але найголовнішим було узгодити участь острожан у проведенні свята Дня України в Беруні. Він запланований на початок вересня. Острожани будуть брати в ньому активну участь, бо мають бажання допомогти і висвітлити широкий спектр історико-культурних досягнень нашого міста і країни загалом. Делегація, яка поїде у Берунь, буде складатися із керівників міста, учнів і викладачів Острозької дитячої музичної школи, представників історико-культурного заповідника, шкіл та інших організацій міста.

 Після півторагодинного плідного спілкування гості вручили керівникам Острога подарунки й отримали від острожан сувеніри з символікою нашого міста. Після цього було зроблено фото на вході до міської ради (на 1 стор.) і гостям запропонували познайомитись із Острогом. Тож вони побували в Острозькій академії, музеях Державного історико-культурного заповідника м. Острога, здійснили пішу екскурсію містом.

У суботу вранці перед від’їздом я спілкувалася із бургомістром Беруня Крістіаном Гшешіца.

– У нашому місті Ви вперше. Чи бували Ви раніше в Україні?

– В Острозі ще не бував, але раніше вже відвідував Україну.

– Які Ваші враження від поїздки в Україну? Що Вам найбільше сподобалося в Острозі? 

– Мені сподобалося багато речей: краєвиди міста, приємні люди. А найбільше мене здивувало, що таке маленьке містечко має такі багаті традиції. В Острозі на кожному кроці людина зустрічається з історією, відбитками минулих століть. Прекрасно не лише те, що у вас це є, а й те, що про це говорять, пам’ятають, дбають. А приїхати я вирішив, бо тут ще ніколи не був, хотів побачити ваше місто перед приїздом острозької делегації, водночас узгодити деталі перебування острожан у Беруні на Дні міста. Ми також були з візитом у генерального консула в Луцьку й окреслили ідеї нашої співпраці.

– У Вас проводиться Український рік в Беруні. Що вже для цього зроблено, які є плани?

– Ми хотіли, щоб 10-ту річницю співпраці між нашими містами було відзначено особливо. Наша міська рада Беруня прийняла рішення про проведення «Українського року в Беруні». Для нього був створений графічний логотип, над яким працювали і обговорювали мешканці майже всього міста. Кілька варіантів логотипу було надіс­лано до Острога, аби дізнатися думку острожан. Спільними зусиллями ми обрали такий, що найкраще символізує нашу співпрацю. Той логотип ми використовували під час культурних заходів: конкурсів, виставок, зустрічей, читання українських казок, ознайомлення з художнім мистецтвом, конкурсу української пісні. Гарним підсумком «Українського року в Беруні» буде серія заходів під час відзначення Дня нашого міста. Ми плануємо, що до нас приїде делегація з Острога. На головній площі міста під час свята будуть виступати творчі колективи, працюватимуть намети, в яких буде представлено досягнення міста. До свята ми готуємо видання кулінарної книги українських страв. 

– Як Ви гадаєте, чи буде новий Президент Польщі Анжей Дуда підт­римувати Україну, як це робив його попередник?

– Думаю, що він буде підтримувати Україну, хоч він і з іншої партії, аніж Коморовський. Я вважаю, що Польща не буде займати промосковської позиції. Післявоєнна окупація посприяла тому, що ми любимо й цінуємо свободу, розуміємо прагнення України бути незалежною. Я впевнений, що Польща і надалі підтримуватиме вашу країну і робити все можливе, щоб Україна
ввійшла до ЄС.

Наскільки я знаю в нашому місті йде активна підготовка до візиту в Берунь. Після повернення острожан додому редакція планує детально розповісти про святкування в Беруні і завершення там Українського року. На завершення висловлюю подяку Анастасії Хеленюк за допомогу в перекладі з польської мови. 

Софія КОТОВИЧ

№ 33 від 15 серпня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 276 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]