Вівторок

23.04.2019

21:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Радували майстерністю учні й педагоги

Згідно наказу управління культури та туризму Рівненської обласної адміністрації, щорічно навесні відбувається обласний огляд-конкурс учнівських та викладацьких колективів та окремих виконавців. Його перший етап відбувся у середу, 24 березня, в Острозькій дитячій музичній школі. 

На початку ведуча заходу Любов Дубкова представила членів журі. Це визнані фахівці в сфері музичного мистецтва – викладачі та завідувачі відділів Рівненського музичного училища та інші. У зв’язку з тим, що огляд-конкурс відбувається у важкі історичні часи для України, перед початком виступів член журі, головний спеціаліст управління культури і туризму Рівненської ОДА Назар Волощук попросив ушанувати подвиг Героїв небесної сотні, полеглих воїнів, захисників Вітчизни в зоні АТО, жертв серед мирного населення хвилиною мовчання.

А потім почався концерт. В його першій частині виступали юні вихованці нашої музшколи. Ще до оголошення початку заходу, біля сцени, вишикувавшись, очікував журі хоровий колектив учнів молодших класів (керівник Діана Свідерська, концертмейстер Вікторія Куфальська). Вони виконали пісні «Ми щасливі діти» (солісти Олександра Коцюк та Натан Топінко), «Дощик» і «Коломийка». У виконанні ансамблю народної музики (Віталій Хмарук) прозвучали українські народні мелодії та український танець. Цей колектив також здійснював музичний супровід під час виступу зразкового дитячого ансамблю народної пісні «Співаночка» (Інна Хмарук). У їх виконанні прозвучала композиція дитячих народних пісень «Весняночка-паняночка», пісні «Ой, місяцю, місяченьку» та «Грицю, Грицю, до роботи». Ансамбль юних скрипалів музшколи (Інна Хмарук, Вікторія Куфальська) виконав «Елегію» (пам’яті Тараса Шевченка), «Анданте» (солістка Катерина Єсіпова) та п’єсу «Гумореска».

Другу частину огляду-конкурсу розпочала викладач по класу фортепіано Ольга Даценюк, яка виконала «Прелюд пам’яті Тараса Шевченка». У виконанні Юлії Полонської та Світлани Сікорської прозвучав «Бразильський карнавал». Фортепіанний дует в складі Любові Дубкової та Анни Журик запропонували на суд журі та глядачів концертіно «Косарі». Із Надією Подколзіною та Назарієм Халанчуком присутні поринули в «Пори року. Літо» ІІІ ч. Антоніо Вівальді. А сам Назарій Петрович виконав на баяні «Українські награвання».

Усі учасники огляду-конкурсу показали високу майстерність виконання, артистизм, старанно підібраний репертуар. Та найбільш схвально, із вигуками «Браво!» та гучними оплесками присутні, а це, крім журі, були самі учасники огляду-конкурсу, працівники закладу, батьки дітей, заступник міського голови Ольга Логвін, начальник управління культури і туризму Зоя Систалюк, проводжали зі сцени інструментальний ансамбль «Забава» (Назарій Халанчук). Цей колектив виконав на завершення заходу «Волинську польку» та «Лібертанго». Як я дізнався вже після завершення огляду-конкурсу, це був перший виступ цього колективу. І дебют, думаю, хоч я і не фахівець такого рівня, як шановні члени журі, був більше, ніж успішним – блискучим.

Крім прекрасного концерту, музична школа запропонувала гостям ще й невеличку виставку картин викладачів художнього відділення Аліси Сігінішиної й Наталії Павловської та робіт їх вихованців. Підсумки огляду-конкурсу буде оголошено пізніше, після того, як журі відвідає всі райони області і перегляне виступи кращих колективів у кожному з них.

Другий етап конкурсу відбувся в Рівному 29 березня. Кращі учні нашої музшколи взяли участь у обласному конкурсі «Творчість юних».

– З великим задоволенням відзначу, що всі наші діти повернулись з призовими місцями, – розповідає директор Острозької ДМШ Наталія Балаушко. – Учні духового відділу Юрій Ткачук (викл. Сергій Бережнюк) та Валентин Терлецький (викл. Валерій Скрипка) зайняли відповідно ІІ та ІІІ місце. Також ІІІ місце посів учень по класу баяну – Микола Данілов (викл. Юлія Полонська). Виправдала сподівання і учениця фортепіанного відділу Іванна Примак (викл. Наталія Балаушко), виборовши І місце. Відзначились і наші бандуристи. Анастасія Криницька (викл. Наталія Бондар) – ІІ місце, Вікторія Стамбульська ( викл. Тетяна Єсіпова) – І місце. Окремо хочеться відмітити Анастасію Ягодку (викл. Наталія Бондар). Дівчинка взяла участь у двох номінаціях і в обох успішно: інструментальне виконавство – ІІ місце, вокальне – гран-прі.

Не можна не згадати ще одну конкурсантку. Ангеліна Даценюк (викл. Валентина Куришина) стала дипломантом Міжнародного конкурсу піаністів ім. Святослава Ріхтера, який відбувся 17 – 19 березня у Житомирі.

Від адміністрації школи дякую всьому викладацькому колективу за роботу, за небайдужість у вихованні підростаючого покоління. Також хочу щиро подякувати за підтримку та допомогу міському голові Олександру Шикеру, його першому заступнику Ользі Логвін, начальнику управління культури та туризму Зої Систалюк, а також керівнику ОКП «Водоканал» Івану Войтову – за забезпечення транспортом та пальним для поїздки на конкурс.

Іван ГЛУШМАН

№ 14 від 4 квітня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 277 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]