П'ятниця

24.05.2019

15:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Райрада завдяки компромісу також прийняла звернення
Вчора, 3 грудня, відбулася позачергова 27 сесія Острозької районної ради. Із 42 депутатів участь у роботі взяло 29. Як і на сесії міськради в порядку денному було лише одне питання – про суспільно-політичну ситуацію в Україні.  

Першим виступив голова Острозької райради Рустам Хутиз. Він коротко проаналізував ситуацію, що склалася в країні після ранку 30 листопада. Події останніх днів викликали потребу зібрати позачергову сесію. Він також зачитав проект звернення до Президента України щодо суспільно-політичної ситуації в країні.

В ньому зазначалося: «Депутати Острозької райради, представляючи інтереси територіальної громади району, глибоко обурені замахом на Конституційні права наших громадян, на право волевиявлення, на право вільного зібрання. Гостро засуджуємо силовий спосіб розгону мирного протесту людей 30 листопада 2013 року. Оцінка цих подій має бути одна – незалежно від партійної приналежності та посад, винні мають бути покарані. Тому що насильство ніколи не було і не може бути засобом розв’язання будь-яких проблем. Звертаємося до Президента України, як гаранта прав і свобод людини і громадянина, просимо дати належну оцінку діям Уряду, Міністерства внутрішніх справ. Вимагаємо справедливого розслідування подій 30 листопада, що стали сумною сторінкою в історії українського народу та притягнення до відповідальності винних у злочинних діяннях проти учасників мирного зібрання. Закликаємо дотримуватись європейського вектору розвитку нашої держави та продемонструвати здатність до компромісу заради добробуту українського народу».

Далі слово взяла депутат Інна Гвізда, подякувавши голові райради за скликання позачергової сесії, запропонувала від групи депутатів інший варіант звернення. Де говорилося про те,  що «влада оголосила війну власному народові», а дії «Беркуту» «кривавою розправою». Також закликалося «чинити всенародний спротив свавіллю і безчинствам влади», а дипломатичним представництва зарубіжних країн застосувати санкції проти сьогоднішніх керівників держави, які допустили побиття людей. На відміну від першого проекту, у ньому категорично вимагалося імпічменту Президента України, відставки Уряду, звільнення з посад Генерального прокурора та міністра внутрішніх справ, проведення дострокових виборів Президента України та Верховної Ради.

Спершу було поставлено на голосування рішення сесії щодо звернення. За нього одноголосно проголосували всі депутати. А ось коли були поставлені на голосування почергово обидва запропоновані варіанти звернення, то жодне з них не набрало необхідної кількості голосів.

У відповідь на такий результат голосування Інна Гвізда запропонувала доповнити варіант звернення, яке зачитав голова райради Рустам Хутиз, чотирма пунктами з аналогічного звернення міської ради (друкується в цьому ж номері на першій сторінці), внісши туди незначні зміни. Після жвавого обговорення, навіть суперечки, за кожен із трьох пунктів було проголосовано окремо. Четвертий пункт не ставився на голосування, оскільки, як пояснив Рустам Хутиз, флагшток біля райради знаходиться на території міста і таке рішення має приймати міська рада. На цьому сесія райради закінчила свою роботу. Таким чином міська та районні ради засудили дії правоохоронців та підтримали мирних мітингувальників.  

Іван Глушман
№49 від 4 грудня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 258 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]