Понеділок

22.04.2019

04:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з 1 січня 2013 року
Четвертого липня 2012 року Верховною Радою України було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно» від 4 липня 2012 року № 5037-VI, відповідно до якого з 1 січня 2013 року суттєво буде змінено порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

У новоствореному Дер­жавному реєстрі прав реєструватимуться речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомо­го майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.

На нотаріусів будуть покладені повноваження по здійсненні функцій державного реєстратора речових прав на нерухоме майно (прав власності, користування, сервітутів) та обтяжень (заборон, застав, іпотек тощо), які виникають при вчиненні нотаріальних дій.

Передаючи право такої реєстрації за нотаріально посвідченими правочинами та виданими свідоцтвами в компетенцію нотаріату, законодавець мав на меті те, щоб сама державна реєстрація права чи обтяження була більш якісною і гарантованою з юридичної точки зору.

Адже саме нотаріус може не тільки перевірити правильність оформлення документів на стадії укладання угоди, але і попереджувати порушення прав і законних інтересів громадян. Більше того, дана процедура буде значно скорочена за часом – відомості до Реєстру вноситимуться в той же день. Нотаріуси матимуть печатки державних реєстраторів. Тим самим буде наближено функціонування цієї процедури до принципу «єдиного вікна». Вся необхідна інформація про нерухоме майно буде зібрана в одному реєстрі – Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Простими словами... громадяни, після посвідчення угоди у нотаріуса, зможуть відразу ж зареєструвати відповідне право та/або обтяження на нерухомість у цього нотаріуса. Відповідно спрощується одночасне посвідчення договорів купівлі-продажу майна під заставу цього ж майна, що є також дуже важливим для поліпшення умов іпотечного кредитування.

Державну реєстрацію прав та обтяжень, які виникатимуть з інших підстав (в т.ч. у випадках, коли право власності виникає на новостворене майно, не в результаті нотаріальних дій, арешти тощо), – будуть здійснювати структурні підрозділи Державної реєстраційної служби України, які створені в районах та містах.

До кінця 2012 року усі нотаріуси в Україні пройдуть спеціальні теоретичні та практичні заняття з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, оскільки новостворений Державний реєстр речових прав на нерухоме майно є складним, міститиме в собі відомості, які на сьогодні  розкидані в багатьох інших реєстрах, а також тому, що ця робота вимагатиме надзвичайно високої кваліфікації та відповідальності. Не простим для нотаріусів буде перехідний період перенесення інформації з існуючих реєстрів – до нового, що є серйозним навантаженням. Проте нотаріуси чудово працюють в діючих реєстрах, виконують багато складних операцій, а тому, на мою думку, прикладуть максимум зусиль, щоб громадяни це відчули.

Інна БЕРНАЦЬКА, приватний нотаріус Острозького районного нотаріального округу
Просмотров: 842 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]