Вівторок

23.04.2019

21:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Рекорди заради єднання
Славута у День знань уславила себе відразу двома досягненнями – унікальним вишитим прапором міста і найдовшою в Україні лавкою. Велику допомогу у підготовці до цього досягнення надав сусідам острожанин, журналіст нетішинської газети «Перспектива» Олександр Шустерук.

Ще минулого року до нього, як до автора 5 рекордних проектів, звернувся міський голова Славути Василь Сидор, мовляв, Нетішин (двічі), Острог і район, Рівне мають досягнення, які зафіксовані у «Книзі рекордів України», а ось його місто ця слава незаслужено оминула. «Я помітив, що увага до Острога і Острозької академії після вшанування української пісні значно зросла» – резюмував гість. Василь Богданович запропонував свій цікавий проект, реалізація якого, на думку розробників, могла б бути занесена у книгу рекордів. Після аналізу запропонованого проекту, відповідних консультацій із представниками національного проекту з’ясувалося, що ідея варта уваги і реалізована може бути визнана як досягнення. Наш земляк дав свої рекомендації, розповів що і як необхідно робити. Після того закипіла робота, до якої активно долучився і Олександр Петрович.

У інтерв’ю для нашої газети він розповів, що до цього часу найбільша суцільна лавка була збудована у Дніпропетровську. Її назвали сімейною і довжина становить понад 50 метрів. Славутчани це досягнення значно перевершили – 213 метрів і 12 сантиметрів. Місцем для спорудження обрали центр міста, де дамба, яка перекриває невеличку річечку Утку, стала давно улюбленим місцем для відпочинку славутчан. Тепер чудовим краєвидом вони зможуть милуватися, сидячи на унікальній, рекордній лавці, яка занесена в «Книгу рекордів України».

Крім того, впродовж тривалого часу у місті проводили унікальну акцію «Вишиваємо прапор міста Славути разом». Для цього обрали біле полотнище розміром 128 на 86 см (площа більше 11008 см2), на якому нитками зеленого, синього, червоного та жовтого кольорів вишивали прапор міста. Хтось підрахував, що там є більше 1 мільйон 970 тисяч стібків. Серед тих, хто долучився до вишивання прапора разом із славутчанами, був заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, блаженніший митрополит Володимир та ін. Організатори фіксували кожного, хто долучився до акції і вручали відповідні сертифікати. Виявилося, що таких людей було 12012. Безперечно, це унікальне досягнення і вийшов унікальний стяг. Подібного ніде в Україні немає. Тож було вирішено разом із лавкою засвідчити досягнення і у вишиванні прапора. Олександр Шустерук розповідає, що цього року славутчани побували на фестивалі вишитих рушників у Луцьку. Там унікальний витвір викликав велике захоплення у багатьох учасників святкових заходів у столиці Волині, особливо, коли його демонстрував вусатий козак з пістолем.

Після символічного відкриття лавки першими на ній зайняли місця трохи більше тисячі дітей славутських шкіл, починаючи від першокласників. Представник національного проекту «Книга рекордів України», заслужений діяч мистецтв Віталій Іваницький здійснив заміри лавки і вручив міському голові Василю Сидору сертифікат, про те, що споруджена лавка є унікальною і рекордною. Після цього було вручено ще один сертифікат про те, що у номінації «Масові заходи» Славуті належить унікальне досягнення – вишивання прапора міста більше 12 тисячами осіб. На завершення гості та господарі сфотографувалися на пам’ять.

– Сьогодні, напередодні парламентських виборів, народ роз’єднаний, – розповідає Олександр Шустерук. – Вишивання прапора і відкриття лавки приклад того, як можна згуртувати людей, об’єднати їх навколо однієї мети. Міський голова Славути Василь Сидор, як патріот України, свого міста зробив дуже добру справу – прославив своє місто, об’єднав мешканців міста навколо прапора і гордістю за своє місто, влаштував людям гарне свято.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 366 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]