Середа

24.04.2019

15:23

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Рекордом поєднав рідні місця
До Всесвітнього дня книги рекордів Гіннеса («ЗГ» № 45) ми на своїх сторінках розповідали про підготовку нового рекорду України. І ось 14-15 листопада він був установлений. А зафіксував його для Національного проекту «Книга рекордів України» наш колега – журналіст нетішинської газети «Перспектива», острожанин Олександр Шустерук.  

Після встановлення унікального досягнення, його автор В’ячеслав Поліщук та представник проекту Олександр Шустерук побували у редакції нашої газети. З їх розповіді я дізнався, що мешканець Нетішина, майстер цеху гідротехнічних споруд, 54-річний В’ячеслав Поліщук вже є автором багатьох піших переходів на великі дистанції. Починав він із 70 кілометрів, а далі збільшував відстані – на 80, 90, 100 кілометрів. Останній з цих походів він присвятив 100-річчю від дня народження Миколи Островського, письменника, уродженця села Вілія нашого району. Був ще похід на 110, і останнє досягнення В’ячеслава було 125 кілометрів. Цього разу він вирішив покращити своє досягнення, зафіксувавши його в офіційного партнера книги рекордів Гіннеса – Національного проекту «Книга рекордів України». Після консультацій із керівництвом цієї організації було встановлено, що подібного досягнення ще не було зафіксовано і погодились зареєструвати його під своєю егідою.

Олександр Шустерук каже, що цей піший безперервний перехід був установочним рекордом. Подібного досягнення в Україні ще не фіксували. Хоча був далекий перехід на 510 км, тривалістю 10 днів із Києва до Львова. Його здійснив 46-річний поет і композитор, директор фестивалів «Від Серця до Серця – Співоча планета», «Діамант Карпат» Олександр Саримсаков. Але те досягнення не зафіксоване відповідно до всіх правил встановлення рекордів. У процесі планування акції було вирішено розпочати шлях у селі, де навчався В’ячеслав, – Ямполі Білогірського району Хмельницької області, і закінчити його у місті, в якому він вже давно мешкає і працює, яке також стало рідним – Нетішині.

В’ячеслав Поліщук розповів, що у Ямполі він закінчив школу в 1976 році. Після цього навчався у вузі, вже давно працює на Хмельницькій АЕС. Проте свою малу батьківщину, однокласників та учителів він любить і пам’ятає. Тож невипадково місцем старту для рекордного досягнення обрав рідну школу. А вона зустріла свого випускника святково вбраною. Там влаштували йому теплий прийом з екскурсією, зустріччю із теперішнім учнівським та педагогічним колективами, а також колишніми вчителями В’ячеслава. Він розповідав про себе, свої досягнення, наголошував на необхідності ведення здорового способу життя. На завершення були вручені квіти, прозвучали напутні слова і старт пішому переходу дав вчитель фізкультури Ямпільської ЗОШ.

– До встановлення рекорду України я готувався і фізично, і психологічно, – розповідає В’ячеслав Поліщук. – Погода була сприятлива – ні опадів, ні спеки, лише легенький вітерець. Щасливий, що вдалося встановити унікальне досягнення для Ямполя, Нетішина, підприємства, на якому працюю.

– В’ячеслав Поліщук одразу взяв високий темп ходьби, – розповідає Олександр Шустерук. – Приємно зазначити, що він зберігав його майже на всій протяжності маршруту. Після кожної години був передбачений невеликий відпочинок (як під час матчів, боксерських поєдинків та ін.). Але рекордсмен встановив собі правило, що відпочивати він буде лише 5 хвилин після пройдених 10 кілометрів. Цю відстань, а також всю протяжність всього шляху заміряв автомобільний спідометр. Під час короткої перерви (регламентом пропонувалося 30 хвилин) він пив вітамінний чай, з’їдав бутерброд, лежачи на спині піднімав ноги догори, щоб покращити циркуляцію крові в тілі. Фініш відбувся біля Хмельницької АЕС. Там його вітали колеги на чолі із заступником генерального директора ХАЕС з кадрів та соціальних питань Віктором Демидюком (до речі, уродженцем нашого міста), вручали квіти. На основі вимірювань я оголосив, що В’ячеслав Поліщук пройшов 138 кілометрів за 21 годину і 5 хвилин. Середня швидкість його ходьби була 6,6 км за годину. Старт був даний у четвер, 14 листопада, о 12 годині 17 хвилин, а фініш відбувся о 9 годині 22 хвилини наступного дня. Під оплески присутніх я вручив Диплом, який засвідчує встановлення рекорду України у номінації «Спорт, спецпідготовка, подорожі».

Іван ГЛУШМАН
№47 від 23 листопада 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 269 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]