Неділя

21.04.2019

17:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Рік був непоганий, але…
Уже давно склалася традиція, що у кінці року підбиваються його підсумки. Зазвичай також на початку нового – планують свою діяльність на майбутнє. Щодо цього я звернувся до міського голови Олександра Шикера і попросив його коротко підбити підсумки 2013 року та розповісти про плани на поточний.  

– Олександре Федоровичу, як би Ви охарактеризували минулий, 2013-й рік, для міста та його громади?

– У цілому, минулий, 2013-й рік, я би охарактеризував як непоганий. Хоча, звичайно, хотілося і сподівалися на більше. Та, як кажуть, слава Богу і тому, що є, бо могла бути ситуація і гіршою. Скажу одразу, що планували ми зробити значно більше. Було зроблено багато для благоустрою міста, підтримки освітньої галузі, комунального господарства. Зокрема, на високому рівні було проведено святкування Дня міста. Ми придбали новий сміттєвоз. Зроблено другу чергу ремонту їдальні в ЗОШ №1. Відремонтовано паливну в ЗОШ № 3 та багато іншого. Дуже добре, що нарешті цього року вдалося вирішити проблему боргу за готель. Нагадаю, що через це були арештовані рахунки, і ми перебували в фінансовому ступорі. Про це ми не раз розповідали на сторінках  «Замкової гори». Також детально все проаналізовано у моєму звіті перед громадою міста, який публікувався у грудні.

Мені приємно констатувати, що бюджет міста по загальному фонду перевиконаний на 6,7 відсотків. Ще тривають підрахунки, але, думаю, що і по спеціальному фонду він також буде виконаний, а може і перевиконаний.

Незважаючи на фінансову скруту, затримки коштів держказначейством, ми ремонтували дороги у місті. Там, де вони були ґрунтовими, ми встелювали щебінь. Тепер, коли йдуть дощі, танутиме інтенсивно навесні сніг, проїхати і пройти буде легше, ніж раніше. І ям там значно менше. Я розумію, що мешканцям тих вулиць хотілося б одразу мати асфальтове покриття. Але тоді ми б відремонтували максимум одну-дві вулиці. Бо для цього спершу потрібно виготовити проектну документацію. На неї пішла б з бюджету левова частка коштів. І тоді б в інших місцях було б ще більше ям. А скарг було б ще більше. У 2013 році у тих місцях, де асфальтове покриття пошкоджене, робився так званий ямковий ремонт. Як би там не було, але дороги трохи покращилися. Їхати й ходити, все ж, значно легше.

Покращувалися минулого року тротуари в центральній частині міста. Ми проклали бруківку по проспекту Незалежності, у районі біля міжрайонної прокуратури та трохи вище –   навпроти студентського містечка. Завдяки підприємцям, які насправді люблять своє місто, є його патріотами, було прокладено бруківку навпроти «Міні-ринку», «Колібріса», «Смарті». У нас є домовленість й з іншими підприємцями про аналогічні роботи біля своїх закладів торгівлі та офісів. Але далеко не всі йдуть назустріч, посилаючись на різні причини. Також було встановлено дві зупинки – одна по вулиці Татарській, інша – по вулиці Вишенського (на фото), за що дякуємо підприємцям Радисюк та Степанюку.

На жаль, в основному через об’єктивні причини, і вони добре відомі всім, не все заплановане вдалося зробити. Зокрема, через недофінансування по 30-кілометровій зоні ХАЕС, яке мало поступити  із державного бюджету, нам не вдалося зробити ремонт дороги по вулицях Татарській, Огієнка, Вишенського, а також капітальний ремонт дороги по вулиці Городище. Звісно, у мешканців того району, депутатів, водіїв є нарікання, скарги, в першу чергу, на нашу адресу. Але там необхідна значна сума коштів і взяти її нам нізвідки. Будемо сподіватися, що у 2014 році фінансування буде значно кращим, і тоді вдасться зробити більше.

– Ну і на завершення хотілося б дізнатися, що планується зробити в місті нового?

– Повторюся. Плануємо і хочемо зробити багато. Працюватимемо у тих напрямках, про які я говорив вище. Та наші плани і сподівання нічого не варті, допоки не буде прийнятий бюджет держави, а затим області і міста. Тут все просто – чим більше буде коштів, тим більше ми зможемо змінити життя на краще у місті, його зовнішній вигляд. Наперед не хочу нічого казати, бо не знаю, яка буде ситуація з фінансами. Приймемо бюджет, тоді і поговоримо детальніше.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
№2 від 11 січня 2014 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 243 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]