Понеділок

22.04.2019

03:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ріст злочинності вдалося зупинити
Острозька міжрайонна прокуратура (далі - ОМП) в І півріччі 2012 року здійснювала свої повноваження виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, не допустила незаконного втручання у діяльність інших підприємств, установ та організацій, про що свідчить відсутність скарг на дії та рішення працівників ОМП.

За звітний період ОМП здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території. Правоохоронні органи району та міста у взаємодії з райдержадміністрацією, районною, міською та сільськими радами і їх громадськими формуваннями проводили певну роботу по профілактиці злочинних проявів в населених пунктах району та міста.

З метою координації дій правоохоронних органів 27.01.2012 р. проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Острозького району та м. Острога, на якій розглянуто питання стану протидії злочинності, насамперед в сфері економіки, корупції, хабарництва, злочинів проти життя і здоров’я особи та прокурорського нагляду з цих питань за 2011 рік. Учасниками координаційної наради розроблено узгоджені заходи, які дали певний позитивний результат.

Завдяки належній координації роботи правоохоронних органів Острожчини, у І півріччі 2012 р. вдалося зупинити ріст злочинності і він має тенденцію до зменшення. Так, за 6 місяців ц.р. спад злочинності складає – 8,6 %.

Упродовж І півріччя ц. р. вчинено 106 злочинів (проти 116 за аналогічний період 2011 р.) – 1 умисне вбивство, 1 тяжке тілесне ушкодження (2011 – 3), однак не вчинено тяжких тілесних ушкоджень зі смертельним наслідком, зґвалтувань (2011 – 1), пограбувань (2011 – 1), розбійних нападів (2011 – 1), вимагань, підпалів, хуліганств (2011 – 1), ДТП зі смертельним наслідком, умисного пошкодження майна; збільшилась кількість крадіжок особистого майна з 37 до 48 або на 29,7%; в тому числі 2 крадіжки вчинено з квартир; виявлено 5 фактів незаконного зберігання зброї; 8 злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і прекурсорів.

Завдяки проведеній належній профілактичній роботі на 27,3% або з 11 до 8 зменшилась кількість злочинів, вчинених в складі груп; на 40,0% або з 5 до 3 зменшилась кількість вчинених злочинів в громадських місцях; на 29,4% або з 17 до 12 зменшилась кількість злочинів, вчинених в стані алкогольного сп’яніння; на 22,7% або з 44 до 34 зменшилась кількість злочинів, вчинених особами, які раніше їх вчиняли. Разом з тим, на 100,0% або з 1 до 2 збільшилась кількість вчинення особливо тяжких злочинів.

На 16,7% або з 6 до 5 зменшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми особами, та з 2 до 3 зросла кількість втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність. В тому числі, має місце рецидивна злочинність серед неповнолітніх.

Упродовж 6-ти місяців 2012 р. ОМП перевірено законність близько 900 матеріалів про відмову в порушенні кримінальної справи, прийнятих працівниками Острозького МВ УМВС України в Рівненській області. За результатами перевірки поставлено на облік 1 злочин. Перевірено та погоджено понад 60 рішень про порушення кримінальних справ, дано 35 письмових вказівок слідчим.

Завдяки належному прокурорському нагляду у періоді, що аналізується, не допущено випадків незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності, незаконного засудження та утримання під вартою.

ОМП не допустила випадків підміни органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і державного контролю та зосередила свою роботу на здійснення правозахисної роботи шляхом нагляду за діяльністю цих органів.

За результатами проведених перевірок в органи місцевого самоврядування та виконавчої влади внесено понад 40 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких порушення усунуті, до відповідальності притягнуто 27 посадових осіб, в тому числі розглянуто 15 документів прокурорського реагування з питань охорони та використання земель. За допущені порушення вимог земельного законодавства до відповідальності притягнуто 12 посадових осіб та попереджено незаконне надання 161 га землі, нормативно-грошова оцінка якої становить майже 4 млн. грн.

За результатами проведених перевірок в органах контролю внесено біля 30 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 35 посадовців. Посадові особи притягувалися до відповідальності в таких органах контролю як: ПФУ, ЦЗ, Державної казначейської служби, Державної податкової служби, Ветмедицини, СЕС, державної лісової охорони та ін.

А всього ОМП за результатами здійснення правозахисної діяльності упродовж І півріччя 2012 р. внесено більше 140 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 73 посадові особи, відшкодовано 622 тис. грн., в тому числі до бюджету 121 тис. грн.

Упродовж 6-ти місяців 2012 р. надійшло 48 письмових звернень, із яких вирішено 33 звернення, 11 звернень направлено за належністю. Окрім того, на особистому прийомі прийнято більше 40 громадян.

ОМП діє гласно та систематично висвітлює свою роботу в засобах масової інформації та на сайті міжрайпрокуратури (http://ostrogprok.rv.ua). Так, в першому півріччі 2012 р. підготовлено та внесено в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування 3 інформації про стан законності на території району та міста та здійснено 18 виступів в засобах масової інформації.

З 1 червня 2012 р. в штаті ОМП, так як і в інших місьрайпрокуратурах, скорочені посади помічників та старших помічників міжрайпрокурора. Замість них введенні посади прокурора та старшого прокурора ОМП. Тобто, тепер наш штат складається із Острозького міжрайонного прокурора Ковальчук Л.В., заступника Баранчука В.М., старших прокурорів Гуца О.Л. та Самолюка Я.В., прокурорів Шаповала М.С. та Суконніка І.В. і старшого слідчого Панчук В.В. Ці зміни у штатному розписі пов’язані із змінами, які внесені в Закон України «Про прокуратуру» та у зв’язку з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу України.

Любов КОВАЛЬЧУК, Острозький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції
Просмотров: 428 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]