Понеділок

20.05.2019

05:23

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Рівне, майдан – мої думки з приводу
Майдан у Рівному нагадує сотні подібних по всій Україні. Тут є намети, багато молоді з  прапорами, готують чай з лимоном для усіх присутніх, йде збір підписів за євроінтеграцію, засуджують дії влади щодо придушення волевиявлення народу, жорстоких методів «бугаїв». Є сцена, де виступають артисти. Часом –  досить талановиті.  

 Але є і свої особливості. Так, на відміну від Острога, 29 листопада через Рівне пролягала одна з ланок живого «ланцюга» від Києва до кордну з ЄС. В цій акції взяли участь понад сім тисяч осіб, не лише рівнян, а й жителів інших міст області, в тому числі й острожани.

Але от об’єднує майдани по всій Україні не це. На жаль, на них переважає «словоблудіє», бо виступаючих можна поділити лише на дві категорії: тих, хто добре знаний, і хоче лише нагадати про себе, і молодих, які хочуть «засвітитися». Нічого конкретного у виступах і тих і інших немає, а за деякі «спічі», якби їх почули спостерігачі з євроспільноти, перед нами б наглухо закрили «туди» двері. Замість того, аби скористатися нагодою і розповісти детально й достовірно людям про історію ЄС, його особливості, умови, звичаї, закони (що ледь видно подекуди на благеньких аркушиках дрібненьких стендів) людей знайомлять з цими даними на рівні ОБС. Ні, не на рівні  структури – Організації безпеки і співробітництва у Європі, а на рівні української «радіостанції ОБС» - «Одна Баба Сказала»… Сумно…

І відношення у людей до молоді, яка є найактивнішим учасником цих подій, у жителів нашого обласного центру – різне. Від захопливого «Молодці! Так тримати!»,  до «Чого мерзнуть? Що, немає чого більш робити?» – як не дивно,  і від їх  ровесників також.

Дехто із моїх знайомих рівнян, з якими ми захищали свої переконання ще під час Помаранчевої революції, попри захоплення  небайдужою молоддю, яка здатна відстоювати своє волевиявлення і свої позиції, все ж розчарований сучасним майданом. Основна думка:  «На жаль, нині немає політичного лідера, здатного відповідати вимогам часу». На їх думку, нинішня політична «опозиція» показала свою слабкість і невміння організовувати людей на спротив. І – повну відсутність яких-небудь конструктивних дій та конкретного плану  після, наприклад, відставки  нинішнього уряду. Вона не знає, що далі робити, якщо раптом влада «впаде» в її руки. Вона до цього – не готова!

Та сподіваються, що теперішні події таки змінять життя в країні на краще. Причому – всерйоз і  надовго!

Олександр ГЛАДУНЕНКО
Просмотров: 344 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, Замкова гора, Олександр Гладуненко | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]