Понеділок

20.05.2019

06:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Різдвяні піснеспіви» як форма Богослужіння
Уже восьмий рік поспіль після новорічних і різдвяних свят у Національний університет «Острозька академія» з’їжджаються хорові колективи з усієї України. Цього року фестиваль «Різдвяні піснеспіви» відбувся 26 січня. Захід, безперечно, розширив географію учасників, адже у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького виступили не лише хористи Острога та Рівненщини, а й Львова та Вінницької області.  

Фестиваль розпочався вітальним словом декана гуманітарного факультету, настоятеля храму Василя Жуковського.

– Різдво Христове змінило людство. Однією із форм прославлення цього великого християнського свята в Україні є виконання колядок, у яких українці осмислюють значення народження Сина Божого. Наш фестиваль – це не шоу, не концерт, не змагання. Це своєрідна форма богослужіння. Ми вдячні кожному хору, який узяв участь в цьогорічних «Різдвяних піснеспівах», – зазначив Василь Жуковський.

Фестивальну програму відкрив хор студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького «Благовість». Своє виконання колядок також представили хор Острозької академії та учасники обмінної програми «Канада. Світ. Молодь», хор Свято-Миколаївського храму м. Острога, хор учнів Острозької музичної школи. Учасників фестивалю привітав поет, журналіст, краєзнавець Олесь Ундір, а також перший заступник міського голови Віталій Ундір.

Усі хорові колективи на пам’ять про участь у фестивалі отримали дипломи та сувеніри.

Юлія ЯРУЧИК
№5 від 2 лютого 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 258 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]