П'ятниця

26.04.2019

04:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Роман Волощак: «Аптека – це і терапія спілкування»
Своє професійне свято фармацевти відзначають з 1999 року, коли воно було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми. Воно є визнанням вагомої ролі працівників фармації в нашому житті. Адже без аптек, ліків, засобів профілактики не обходиться сьогодні ніхто. Тому напередодні професійного свята «Замкова гора» спілкується з директором ТзОВ «Острогаптека» Романом Волощаком про історію становлення сімейного бізнесу, його сьогодення та тенденції.

– Романе Романовичу, повернімось до історії аптечної справи у місті і створення «Острогаптеки».

– До розвитку фармації в Острозі був причетний князь Костянтин Острозький. Він запросив з Голландії аптекаря Лютеція, для якого спеціально був збудований будинок на ринку. В подвірній книзі князя Острозького зазначено, що в 1608 році в місті проживало 3 аптекарі, кілька лікарів і знахарі.

Перші аптеки, які систематично поставляли медикаменти для населення в Острозі, з’явилися в 1807 році. Також при лікарні Кирило-Мефодіївського братства та єврейській лікарні були організовані аптеки, які виготовляли ліки на замовлення лікарів і видавали їх хворим безкоштовно.

До початку ІІ світової війни у нашому місті працювало 2 аптеки, які очолювали Павло Жолтовський та Абрам Шраєр.

В радянський період внесли вклад у розвиток фармації не лише Острожчини, а і області, Федір Жогло, Ніканор Шевчук, Леонід Сотничук, Роман Волощак, Галина Калінська, Марія Калько – нині покійні корифеї аптечної справи. Потрібно віддати належне і сьогоднішнім пенсіонерам Людмилі Криловій, Катерині Новак, Євгенії Петрук та іншим, які довгий час працювали в Центральній аптеці, згодом «Острогаптеці».

Сьогодні в Острозі багато аптек, але початківцями родинного фармацевтичного бізнесу у місті була саме сім’я Волощаків. У книзі Р. Шпізеля «Нариси з історії медицини Острога» є відомості про колишню центральну аптеку, очолювану моїм батьком Романом Романовичем Волощаком, про маму Світлану Миколаївну Волощак, яка закінчила Львівський медінститут (тепер університет) і тривалий час працювала в міжлікарняній аптеці заступником керівника – Леоніда Федоровича Сотничука. Власне, Львівський медінститут – це наш сімейний вуз, який закінчував я у 1998 році, моя дружина Віра Любомирівна і сестра Оксана. ТзОВ «Острогаптека» очолив у 2008 році після смерті батька.

– Які сьогодні особливості функціонування аптек?

– Аптеки в теперішній час майже не виготовляють лікарських засобів за індивідуальними рецептами, як це було колись, нерентабельно. Сьогодні стає все більше ліків і все більше зростають вимоги до людей, чия діяльність пов’язана з ними. Гуманістична ідея фармації має бути підкріплена вільною орієнтацією в інформаційному полі, прагненням поглиблювати професійні знання у своїй сфері. І сучасний український фармацевт, провізор, аптекар повинен успішно справлятися з цією важливою для нашого суспільства роллю. В нашій державі, на жаль, власником аптеки може бути людина далека від фармації.

За останні роки значно знизились темпи виробництва вітчизняних препаратів, які є дешевші, ніж імпортні аналоги.­

– А які ще проблеми в роботі?

– Низька платоспроможність населення. Люди лікуються коли, як кажуть, припече. Для здоров’я немає часу і коштів. Часто приходять хворі і просять дати з призначених лікарських засобів лише головне, і то половину кількості, а не на курс лікування. Засоби для профілактики захворювань купують люди більш забезпечені. Багато шкоди для здоров’я хворих завдає реклама лікарських засобів.

– Романе Романовичу, сьогодні разом з рекламою часто розповідають з телеекранів і про неякісні, фальсифіковані ліки. Яким чином здійснюється контроль якості медпрепаратів в аптеці?

– В аптеці є провізор, який здійснює вхідний контроль якості лікарських засобів. Якщо виявляються неякісні лікарські засоби, вони вилучаються з обігу.

– Розкажіть, будь ласка, про колектив, про те, як підбираєте кадри?

– Гаслом колективу ТзОВ «Острогаптека» є: «Знання плюс максимум ввічливості». Тому колектив нашого закладу – це кваліфіковані спеціалісти з вищою або середньою спеціальною освітами. Переважно працюють молоді фахівці, які із задоволенням набувають нових знань, відкриті до спілкування, легко сприймають нововведення, прагнуть розвитку та самовдосконалення. До аптеки приходять люди, які очікують від її працівників не лише потрібних медикаментів і фахового роз’яснення, але й моральної підтримки, теплого погляду, тобто терапії спілкування. З цим завданням успішно справляються працівники ТзОВ «Острогаптека» – Олена Козачек, Ірина Місюра, Інна Денисюк, Віра Волощак, Галина Мокляк, Галина Косік, Іван Кирушок та інші. Тож напередодні Дня фармацевта бажаю своїм колегам, щоб у житті кожного з них добрими супутниками були здоров’я, натхнення, удача і любов. Нехай здійснюються ваші найсміливіші мрії та бажання!

Спілкувалася Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 594 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]